Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Rada Kobiet w Rolnictwie – zgłoś się!

Obrazek
Zarządzenie o utworzeniu Rady Kobiet w Rolnictwie weszło w życie, a resort rolnictwa czeka na zgłoszenia kandydatek. Zadaniem Rady będzie analiza aktualnej sytuacji kobiet w rolnictwie oraz podejmowanie inicjatyw w celu poprawy i wzmacniania ich pozycji na wsiach. 
Dorota Kolasińska12 kwietnia 2021, 08:49
Pod koniec marca br. weszło w życie zarządzenie ministra rolnictwa o utworzeniu Rady Kobiet w Rolnictwie. W skład mają wejść przedstawicielki KRUS, ARiMR, KOWR, ODR, KIKiDW oraz ogólnopolskich organizacji rolniczych, przetwórczych, samorządu rolniczego, kół gospodyń wiejskich i  jednostek samorządu terytorialnego. Organ ma doradzać ministrowi Grzegorzowi Pudzie w zakresie potrzeb i poprawy pozycji kobiet na wsiach. 

Jak wymienia resort rolnictwa zadaniem w.w. Rady będzie analiza bieżącej sytuacji kobiet na obszarach wiejskich i identyfikowanie ich problemów, rekomendowanie i podejmowanie inicjatyw w zakresie polepszania lub wzmacniania pozycji i roli kobiet na obszarach wiejskich, ich aktywizacja, a także przeciwdziałanie dyskryminacji kobiet, ze szczególnym zwróceniem uwagi na potrzeby kobiet niepełnosprawnych. Rada będzie  inicjować różne akcje społeczne, organizować szkolenia, debaty i konferencje oraz wspierać programy i kampanie społeczne, podnoszące świadomość w zakresie praw kobiet. Rada ponadto będzie rekomendować działania mające służyć promowaniu dobrych praktyk w rolnictwie i przetwórstwie, m.in. w produkcji ekologicznej żywności, a także dziedzictwa i kultury wsi.

– Pomimo pełnego zaangażowania w działalność gospodarstw, a także wykonywania często tych samych obowiązków co mężczyźni, polskie rolniczki nadal potrzebują wsparcia instytucjonalnego i finansowego. Razem zdziałamy więcej! Podpowiemy, zainicjujemy, zarekomendujemy! – zachęca do zgłaszania swojego udziału w Radzie Kobiet resort rolnictwa. 

Aby zgłosić chęć zaangażowania w sprawy Rady należy wysłać maila na radakobiet@minrol.gov.pl i opisać swoje doświadczenia w zakresie działalności na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, pomysły i plany oraz uzasadnić dlaczego warto przyjąć konkretną osobę do Rady. MRiRW czeka na zgłoszenia tylko do 19 kwietnia br. 

oprac. dkol na podst. MRiRW
Fot. poglądowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)