Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Ratownicy nie mogli uwolnić kombajnisty. Trzeba było amputować obie nogi

Obrazek

25-letni operator kombajnu zbożowego stracił obie nogi, próbując naprawić awarię zbiornika. Chirurdzy musieli operować go na polu. Jak doszło do wypadku?

Aneta Lewandowska21 sierpnia 2023, 13:28

Kombajnista chciał odblokować zbiornik

Do poważnego wypadku przy pracy doszło w ostatnią sobotę w niemieckiej miejscowości Hohen Luckow niedaleko Rostocku. Na polu pracował 25-letni kombajnista. Mężczyzna podczas opróżniania zbiornika na ziarno zauważył, że podajnik jest zapchany

Pracownik próbował odblokować zator i jak podała lokalna policja, z niewiadomych przyczyn jego nogi utknęły w dwóch obracających się w przeciwnych kierunkach ślimakach.

Operacja na polu

Wezwano pogotowie ratunkowe, ale mimo trwającej ponad 2 godziny akcji, ratownikom nie udało się uwolnić zaklinowanego 25-latka.

Bezradni ratownicy wezwali zespół chirurgów ze Szpitala Uniwersyteckiego w Rostocku, który aby wydostać mężczyznę z maszyny, musiał amputować mu obie nogi. Operacja na polu trwała trzy i pół godziny. Uwolniony kombajnista został helikopterem ratunkowym przetransportowany do szpitala.

Policja i inspekcja bezpieczeństwa pracy wszczęły śledztwo i badają, jak mogło dojść do tego wypadku.

https://uwazni.topagrar.pl/

al na podst. topagrar.com
fot. poglądowe arch. OSP MyszyniecPicture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)