Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Rewolucja w ekoschematach - sierpniowy numer top agrar Polska już na rynku!

Rewolucja w ekoschematach, duże wahania na rynkach zbóż, słoma jako nawóz, czy do ogrzewania? - to tylko niektóre z tematów, które poruszamy w sierpniowym numerze top agrar Polska.

Dominika Mulak3 sierpnia 2022, 12:35
Podejście do ekoschematów totalnie się zmieniło. W KPS w miejsce 16 wariantów zostało już tylko 6. Na co postawił polski rząd? Na pewno na dobrostan zwierząt! Przedstawiamy szczegóły - wymogi, punktacje, stawki dopłat!

Wahania na rynkach zbóż
to dziś prawdziwy rollercoaster. Podczas, gdy jeszcze niedawno mówiliśmy o wahaniach cen na poziomie kilkudziesięciu złotych, teraz liczone są już w setkach. Czego możemy spodziewać się w najbliższych miesiącach?

Słoma jako nawóz, czy do ogrzewania?
To zapewne dylemat wielu z Was. Przy ogromnych problemach z dostępnością obornika, to właśnie pozostawienie słomy na polu w połączeniu z regularnym wapnowaniem oraz dobrze dobranymi międzyplonami, może okazać się jedynym wyjściem do ratowania żyzności naszych gleb. Z drugiej strony, dziś zainteresowanie wykorzystaniem słomy do ogrzewania jest ogromne. Wiedzieliście, że aby zastąpić 1 tonę węgla potrzeba ok. 1,5 t słomy, 1000 l oleju opałowego - ok. 2,7 t słomy a 1000 m3 gazu ziemnego - ok. 2,5 t słomy?

Skoro już mowa o międzyplonach, podpowiadamy w sierpniowym numerze, jakie gatunki wybrać!

To tylko niektóre tematy, które poruszamy w sierpniowym numerze top agrar Polska. Nie masz jeszcze naszego miesięcznika? Zamów!


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)