Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Warsztaty VAT dla rolników w Płońsku: Rewolucja od stycznia!

28.11.2017

Drukuj

Warsztaty VAT dla rolników w Płońsku: Rewolucja od stycznia!

Artykuł dostępny

Zapowiada się rewolucja w zakresie obowiązków podatnika względem urzędu skarbowego.
Od 1 stycznia 2018 r. wszyscy podatnicy czynni będą mieli obowiązek składania Jednolitego Pliku Kontrolnego VAT co miesiąc, nawet jeśli podatek rozliczają kwartalnie.

r e k l a m a– Generalnie chodzi o to, że od stycznia 2018 r. fiskus będzie chciał mieć pełny wgląd w zdarzenia gospodarcze, również w gospodarstwach rolnych – uważa Roman Włodarz, prezes Śląskiej Izby Rolniczej, nasz ekspert VAT.

To prawdopodobnie jest przygotowanie do wprowadzenia do obrotu gospodarczego obowiązku stosowania faktur elektronicznych.

Pojawia się też obowiązek tzw. Split payment (płatność rozdzielona). Płatność za nabyty towar lub usługę jest dokonywana w taki sposób, że zapłata odpowiadająca wartości sprzedaży netto jest płacona przez nabywcę na rachunek rozliczeniowy dostawcy, lub jest rozliczana w inny sposób, natomiast pozostała zapłata odpowiadająca kwocie podatku od towarów i usług, jest płacona na specjalny rachunek bankowy dostawcy - rachunek VAT. W ten sposób następuje podział kwoty należnej dostawcy. Przepisy regulujące to zagadnienie mają zacząć obowiązywać od kwietnia 2018 r.

O nowościach VAT mówimy na redakcyjnych seminariach VAT. Dziś odbyło się ono w Płońsku. Mieliśmy bardzo dobrą dyskusję przy pełnej sali rolników; w miarę, gdy do uczestników warsztatu docierała waga informacji o zmianach w VAT, przybywało pytań.  

Mamy jeszcze wolne miejsca na jutrzejsze seminarium w Łomży i czwartkowe – w Brzozie k. Brodnicy. Zaczynamy o 10.00, czas szkolenia z przerwą na posiłek do 15.00. Rejestracja online (KLIKNIJ TUTAJ), lub tuż przed wejściem na salę.
ZAPRASZAMY!

Szeroko o VAT i o tym, jak dać sobie radę z nowymi przepisami fiskalnymi piszemy w naszym kwartalniku „top agroszef Premium”. KLIKNIJ TUTAJOpr. pł

Polecane dla Ciebie:

article icon

Książka obiektu budowlanego

Czytaj

Galeria zdjęć

Warsztaty VAT dla rolników w Płońsku
Warsztaty VAT dla rolników w Płońsku
Warsztaty VAT dla rolników w Płońsku
Warsztaty VAT dla rolników w Płońsku
Warsztaty VAT dla rolników w Płońsku

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii