Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

RMF FM: Grzegorz Puda będzie nowym ministrem rolnictwa

Obrazek

Dziś mamy poznać liczbę nowych ministerstw i skład nowego rządu. Rolników najbardziej interesuje to, kto po Janie Krzysztofie Ardanowskim zostanie nowym ministrem rolnictwa. Jak nieoficjalnie dowiedziała się stacja RMF FM, tekę szefa MRiRW ma otrzymać Grzegorz Puda, obecny wiceminister funduszy i polityki regionalnej i jeden posłów, którzy podpisali się pod projektem kontrowersyjnej dla rolników nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

Bartłomiej Czekała29 września 2020, 09:19
Aby potwierdzić tę informację zadzwoniliśmy zarówno do biura poselskiego Grzegorza Pudy i do Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Niestety, o obu miejscach Grzegorz Puda był nieosiągalny, a pracownice, które odbierały od nas telefony nie potrafiły nam udzielić żadnej informacji.

Jeżeli informacja RMF FM okaże się prawdziwa, to wśród rolników należy spodziewać się raczej niezadowolenia. Świadczyć o tym mogą choćby wpisy rolników na Twitterze, które zamieszczamy poniżej. Grzegorz Puda był posłem sprawozdawcą nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która wywołała ogromny sprzeciw wśród rolników, organizacji rolniczych i związków branżowych z uwagi na jej potencjalne katastrofalne skutki dla polskiego rolnictwa. Podczas burzliwych obrad Sejmu poseł i wiceminister Puda był jedną z twarzy tego projektu. Trudno więc się spodziewać, że rolnicy zaakceptują go jako nowego ministra rolnictwa.

To, że na stanowisku szefa resortu rolnictwa będzie zmiana było pewne od momentu, gdy swój sprzeciw wobec jej zapisów zgłosił minister Jan Krzysztof Ardanowski. Najpierw, gdy projekt trafił do Sejmu napisał list do kolegów parlamentarzystów ze Zjednoczonej Prawicy, w którym wyraził swoje zdanie odrębne. Potem podczas głosowania w Sejmie głosował za odrzuceniem tej nowelizacji, za co został zawieszony w prawach członka PiS. Potem władze PiS zapowiedziały, że posłowie głosujący przeciwko tej ustawie muszą się liczyć z usunięciem z partii, karami regulaminowymi oraz utratą stanowisk w rządzie. Marek Suski z PiS zapowiedział, że minister Ardanowski powinien mieć już biurko spakowane. Wtedy też ruszyła giełda nazwisk potencjalnych następców ministra. Mówiło się o Robercie Telusie, przewodniczącym Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, europosłance Andżelice Możdżanowskiej i obecnym ministrze cyfryzacji Marku Zagórskim. Dziś niespodziewanie pojawiła się kandydatura Grzegorza Pudy.
Jak podaje RMF FM, z 22 ministerstw ma powstać 14 resortów, a nowy rząd będzie miał 4 wicepremierów: Jarosława Kaczyńskiego, Jacka Sasina, Piotra Glińskiego i Jarosława Gowina. Wszystko ma wyjaśnić się dziś podczas spotkania liderów Zjednoczonej Prawicy i podczas posiedzenia rządu. Będziemy informować o tym na bieżąco.Bartłomiej Czekała

Fot. Grzegorz puda/Twitter


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)