Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Robert Kaszyński obejmuje funkcję przewodniczącego zarządu POLPROWET

Obrazek

Walne Zgromadzenie Członków Polskiego Stowarzyszenia Producentów i Importerów Leków Weterynaryjnych POLPROWET powołało na stanowisko przewodniczącego zarządu Roberta Kaszyńskiego. Zastąpił on dotychczasowego przewodniczącego Jana Grabińskiego-Baranowskiego, który objął funkcję członka zarządu. 

Anna Kurek18 marca 2022, 15:33

Robert Kaszyński, obejmując nową funkcję, przewodniczącego podkreślił znaczenie polskiego rynku i wyzwania jakie przed nim stoją. 2022 rok, jest niezwykle ważny dla branży powiązanej z leczeniem zwierząt. Nowe rozporządzenie UE, które weszło w życie 28 stycznia 2022 r., regulujące wiele aspektów działania rynku, będzie w tym roku przenoszone na grunt prawa polskiego.  

 - Polska to największy w Europie rynek produkcji drobiu, trzeci pod względem liczebności psów i kotów i jeden z najszybciej rozwijających się rynków leków i usług dla zwierząt towarzyszących. Wierzę, że musimy być otwarci na nowe i szybko reagować na zmieniający się świat wokół nas. Tylko wtedy bowiem będziemy mogli dotrzymać mu kroku i próbować kształtować go w sposób, który będzie wspierał również nasz rozwój – podsumowuje Robert Kaszyński, przewodniczący zarządu stowarzyszenia POLPROWET.

Robert Kaszyński złożył także podziękowania na ręce dotychczasowego zarządu w szczególności Jana Grabińskiego-Baranowskiego, który nadal będzie działał w strukturach zarządu stowarzyszenia.
Obecnie
POLPROWET reprezentuje 16 wiodących producentów i generalnych dystrybutorów leków i szczepionek dla zwierząt, obejmując ponad 85% polskiego rynku. Reprezentanci branży zrzeszeni w stowarzyszeniu na co dzień zapewniają lekarzom weterynarii środki do opieki nad milionami zwierząt w Polsce. Organizacja ta współpracuje ze swoim europejskim odpowiednikiem Animal Health Europe, realizując wspólne statutowe cele.Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)