Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Rolnictwo – jedyna opcja!

Obrazek

Nigdy nie zdradził pracy na roli dla innych pasji. Maciej Sroka z podpoznańskiego Jagodna  od lat pracuje, by stać się nowoczesnym  i wykształconym rolnikiem.

Paulina Janusz-Twardowska27 lipca 2017, 12:00
Pierwszy świadomy wybór drogi życiowej podjąłem na etapie ostatniej klasy gimnazjum, gdy trzeba było wybrać szkołę średnią. Nie zaprzeczę, że przez myśl przeszło, by wybrać ogólniak. Jednak pasja do rolnictwa zwyciężyła i postawiłem na technikum rolnicze we Wrześni. Po jego ukończeniu nie miałem już wątpliwości, że podjąłem słuszną decyzję i postanowiłem kontynuować naukę na UP w Poznaniu.

– Wybrałem rolnictwo, za mną już dwa lata studiów dziennych. W przyszłym semestrze wybiorę swoją specjalizację – agronomię i będę kończył studia inżynierskie. Co dalej? Może magisterka, ale jeszcze o tym nie myślę. Wolę najpierw skupić się na ukończeniu pierwszego stopnia nauki.

Studia stacjonarne bez większego problemu łączę z pracą w rodzinnym stuhektarowym gospodarstwie. Na uczelnię mam kilkadziesiąt kilometrów, więc codziennie dojeżdżam na wykłady, a popołudniami pomagam rodzicom. Kształcąc się dziennie, mam szansę zakosztować prawdziwego studenckiego życia.

Jak potoczyły się losy Marcina Sroki? Jak młodemu rolnikowi układa się współpraca z ojcem i jak chce rozwinąć swoje gospodarstwo przeczytacie w sierpniowym numerze miesięcznika „top agrar Polska” na stronie 44.Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)