Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Rolnicy otrzymali nagrody pieniężne, na co je przeznaczą?

Plebiscyt Izydory to wyjątkowy konkurs, bo laureaci zdobywają statuetki dzięki głosom rolników, którzy chcą wyróżnić firmę za dobrą współpracę i wsparcie w codziennych pracach w gospodarstwie. Statuetki trafiły do 8 firm, ale także do rolników! Kto wygrał 10 000 zł, 5 000 zł oraz 2 000 zł? 

Kamila Szałaj16 listopada 2021, 17:01
W tegorocznym Plebiscycie Izydory 2021 rolnicy wybrali firmy w sześciu kategoriach, dodatkowo dwie z nich otrzymały Złote Izydory. Rolnicy uznali, że najlepszą współpracą i wsparciem może się pochwalić firma: New Holland Agriculture, Ampol-Merol, Kramp, Syngenta, Neorol, Metaltech, John Deere Polska oraz Sano. Uroczysta Gala wręczenia statuetek odbyła się 28.10.2021 w Poznaniu. 

Nagrody o wartości 10 000 zł, 5 000 zł oraz 2 000 zł zdobyli także głosujący w naszym Plebiscycie rolnicy. Trafiły one do osób, które oprócz oddanego głosu, zaproponowały najciekawsze hasło promujące nasz plebiscyt.

Wygrane trafiły już do każdego z trzech laureatów. Czym się zajmują i na co przeznaczą nagrody? 
 

Spośród tysięcy zgłoszeń i odpowiedzi Komisja Konkursowa wybrała 3 najlepsze teksty!


Nagroda główna w Plebiscycie Izydory - Damian Krupa 


Miejsce I i nagrodę w wysokości 10 000 zł otrzymał 
Damian Krupa z Tryńczy w województwie podkarpackim, w powiecie przeworskim.  Jak przyznaje w rozmowie z nami, główna wygrana bardzo go zaskoczyła.


- Kompletnie nie spodziewałem się wygranej, a tym bardziej głównej nagrody. 10 000 zł to bardzo pokaźna suma – wyjaśnia Damian Krupa. I zdradza, że inspiracją do napisania wiersza była rozmowa z 12-letnim synem.

- Gdy wypełniałem formularz konkursowy na stronie, podszedł do mnie syn i zapytał, o co chodzi w tym plebiscycie i czym są Izydory. Wyjaśniłem mu więc, że wybierana jest firma najbardziej przyjazna rolnikowi. Wytłumaczyłem, jakie cechy powinna mieć, by dobrze mu służyć. I w ten sposób, mimochodem, wyszedł mi wierszyk – wyjaśnia nasz laureat.

Zdaniem pana Damiana najlepiej współpracującą z rolnikami firmą jest Kramp.

- Wiem, że Kramp bardzo dba o rolnika. Mają mnóstwo artkułów i bardzo szybkie terminy realizacji. Zresztą potwierdzają to też rolnicy w rozmowie ze mną – wyjaśnia Krupa.

Nasz laureat przyznaje, że cały czas zastanawia się, co zrobi z nagrodą.

- Myślę, że na pewno część pieniędzy pójdzie na jakieś przyjemności, np. na wycieczkę w ferie, a część na renowację pokoju syna. Akurat jesteśmy w trakcie zmieniania mu mebli, więc wygrana bardzo się tu przyda – zaznacza pan Damian.

A tak brzmi zwycięski utwór pana Damiana:

Izydory to plebiscyt
w którym wybieramy wszyscy.
Kto na rynku jest liderem,
ten dostanie głosy szczere.
Jedna z zasad jest żelazna,
firma musi być przyjazna.
Ta co spełni ten warunek
zyska prestiż i szacunek.

Drugie miejsce: nagroda 5 tys. zł w Plebiscycie Izydory

II miejsce i nagrodę w wysokości 5000 zł otrzymał pan Michał Kowalczyk ze wsi Wodynie koło Siedlec (woj. mazowieckie), który na 100 ha uprawia zboże i rzepak. W przeszłości hodował świnie w cyklu otwartym, ale z uwagi na ASF zrezygnował z posiadania chlewni.

Pan Grzegorz, podobnie jak pozostali laureaci, też nie dowierzał własnemu szczęściu. 

- O tym, że wygrałem dowiedziałem się tak naprawdę od przedstawicielki Ampol Merol – firmy, na którą oddałem swój głos. Zadzwoniła do mnie z zapytaniem, czy już może mi gratulować, a ja nie wiedziałem czego. Ale dosłownie za kilka  minut się wszystko wyjaśniło, bo tuż po tym jak skończyłem rozmowę, odebrałem kolejny telefon – tym razem z Polskiego Wydawnictwa Rolniczego. Wtedy okazało się, że to prawda – wygrałem 5000 zł – mówi nam pan Michał. I dodaje, że jest bardzo szczęśliwy z powodu nagrody.

 Nasz laureat zdradził nam, że szybko wymyślił hasło konkursowe.

- To była krótka spontaniczna myśl, która przyszła mi do głowy. Skoro plebiscyt odbywa się pod nazwą Izydory, to oczywiście w moim haśle nie mogło zabraknąć nawiązania do świętego Izydora, patrona rolników – wyjaśnia rolnik.

Swój głos oddał na firmę Ampol Merol, z którą współpracuje już od dłuższego czasu.

- To wyjątkowo uczciwa i rzetelna firma. Z przedstawicielką regionalną współpraca układa się wręcz rewelacyjnie. Wszystko jest na czas, w dobrych cenach, a informacja o sytuacji rynkowej zawsze jest sprawdzona i świeża -  ocenia pan Michał.

Zaznacza, że wie już, na co przeznaczy nagrodę. 

- Skoro nagroda przyszła z inspiracji św. Izdyroda, to zdecydowałem, że przeznaczę ja na cele charytatywne. Niech te pieniądze dobrze komuś posłużą – mówi Kowalczyk.

A poniżej opis, który dał panu Michałowi II miejsce w plebiscycie:

"Święty Izydor będzie zachwycony, gdy w jego plebiscycie będziesz wyróżniony".

Trzecie miejsce za udział w głosowaniu Izydory 2021


III miejsce i nagroda w wysokości 2000 zł przypadła pani Paulinie Rogulskiej z miejscowości Antolin (woj. łódzkie). Laureatka wraz z mężem prowadzi 30 ha gospodarstwo. Uprawiają głównie zboża i rzepak. Obecnie gospodarstwo jest na etapie modernizacji. – Chcemy je mocno rozwijać – zaznacza pani Paulina.

Nasza laureatka śledziła stronę z wynikami i o nagrodzie dowiedziała się chwilę po opublikowaniu wyników, zanim zdążyliśmy do niej zadzwonić.

- Któregoś wieczoru na początku listopada weszłam na stronę z wynikami konkursu. Chciałam po prostu zobaczyć, co jury wybrało. Jakże wielkie było moje zaskoczenie, gdy okazało się, że to ja zajęłam trzecie miejsce! Moja radość spowodowała, że wszyscy domownicy włącznie z moimi małymi dziećmi się pobudzili. I wspólnie świętowaliśmy to niezwykłe wydarzenie - wyjaśnia pani Paulina.

Nagrodę przeznaczy na rodzinny wyjazd.

- Podjęliśmy decyzję, że wspólnie wyjedziemy, prawdopodobnie nad morze, bo jeszcze nie byliśmy tam poza sezonem - mówi laureatka.

A tak brzmi hasło wymyślone przez panią Paulinę:

"W asyście rolnikowi, dla ziemi z honorami -
W "Izydorach" wyróżniamy firmy z tradycjami!"

Oprócz nagród głównych przyznaliśmy też dwa wyróżnienia i zestawy gadżetów panu Piotrowi Karczewskiemu z okolic Białegostoku i panu Rafałowi Fajczykowi z powiatu gostyńskiego.  

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które oddały głosy w tym plebiscycie za pomoc w wyborze Firm Przyjaznych dla Rolnika!

Już teraz zachęcamy do udziału w kolejnej edycji Izydorów. 
Etap pierwszy zaczyna się 14 stycznia 2022, a kończy 21 lutego. Ogłoszenie kategorii spośród nadesłanych zgłoszeń nastąpi 18 marca. 

Natomiast etap drugi rozpocznie się na targach Agro Tech w Kielcach – 18 marca,  a do końca września komisja wyłoni kategorie spośród nadesłanych zgłoszeń.

Kamila Szałaj


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)