Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Rolnicy pojadą do Warszawy traktorami!

Obrazek

Szef rolniczego OPZZ Sławomir Izdebski zapowiedział dziś "marsz gwiaździsty" na Warszawę. Jutro o 10:00 rolnicy traktorami ruszą z blokad w kierunku Warszawy, która – jak zapowiedział Izdebski – będzie sparaliżowana od godz. 14:00.

Bartłomiej Czekała10 lutego 2015, 12:04

Podczas konferencji prasowej o 14:00 Izdebski zapowiedział jutrzejszy "marsz gwiaździsty" na Warszawę. Do stolicy ma ruszyć ponad 1000 traktorów z kilku miejsc, ale najwięcej traktorów ruszy na Warszawę ze Zdan. Wyjadą o 10:00, a o 14:00 chcą dojechać na przedmieścia Warszawy i blokować ronda.

– Przepraszam wszystkich mieszkańców Warszawy za utrudnienia w ruchu, które będą, ale to nie my jesteśmy organizatorami tego marszu – mówił Izdebski. – Organizatorami tego protestu jest premier Ewa Kopacz i minister Marek Sawicki, ponieważ to oni odpowiadają za obecną sytuację – dodał.

Także od 14:00 jutro inna grupa rolników, którzy przyjadą do Warszawy autokarami, będzie pikietować pod gmachem ministerstwem rolnictwa w trakcie spotkania związkowców z Sawickim. Izdebski zapowiedział, że uda się na to spotkanie i jeżeli nie dojdzie do porozumienia, to nastąpi blokada ministerstw, a związkowcy nie ustąpią, póki Sawicki nie poda się do dymisji. Postulat odwołania Sawickiego pojawiał się już wcześniej, ale dziś OPZZ przedstawił go jako ultimatum dla premier Ewy Kopacz.

Izdebski poinformował też, że do Warszawy autokarami przyjadą rolnicy z całej Polski, ale nie był w stanie powiedzieć ilu ich będzie.

– Zarówno ja, jak i moi asystenci odbieramy mnóstwo telefonów z całego kraju z informacjami o tym, że rolnicy się zjawią tłumnie w Warszawie. Proszę mnie jednak nie pytać, ilu ich będzie, bo nie wiem – mówił Izdebski podczas konferencji.

Jutro w Warszawie zbiera się także Prezydium Rady Krajowej NSZZ "Solidarność", które ma podjąć decyzję w sprawie organizacji ogólnopolskiego protestu. Natomiast o 14:00, czyli w trakcie rolniczej blokady stolicy, minister Sawicki będzie rozmawiał z przedstawicielami wszystkich rolniczych organizacji związkowych oraz komitetów protestacyjnych. 

O przebiegu rolniczych protestów i blokad będziemy informować Państwa na bieżąco. bczPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)