Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Rolnicy zablokowali "piątkę"

Obrazek

Producenci świń z woj. kujawsko-pomorskiego żądają interwencji na rynku wieprzowiny.

Paulina Janusz-Twardowska28 stycznia 2015, 15:00

Około 200 ciągników zablokowało dziś krajową „piątkę” na odcinku Bożejewice – Żnin. Biorący udział w blokadzie producenci świń protestowali przeciw tragicznej sytuacji na rynku wieprzowiny i braku reakcji rządu na głęboką dekoniunkturę w tym sektorze rolnictwa. Rolnicy domagają się m.in.:

  • uruchomienia programu rekompensat dla wszystkich producentów i hodowców, którzy ponieśli straty wywołane rosyjskim embargiem oraz ASF;
  • uruchomienia skupu świń na potrzeby rezerw materiałowych;
  • przyspieszenia wypłat dopłat bezpośrednich producentom świń.

Zdaniem protestujących tylko zdecydowana interwencja rządu może przyczynić się do podniesienia cen w skupach. Dziś oferowane przez zakłady mięsne stawki nie pozwalają na pokrycie kosztów produkcji.

Coraz bardziej napięta atmosfera wśród producentów żywca wieprzowego spowodowała, że po tygodniach bez odzewu, minister rolnictwa zaprosił przedstawicieli rolników do dyskusji w Warszawie. Spotkanie ma się odbyć w najbliższy piątek.  pjPicture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)