Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Rolnicza Solidarność chce strajkować

Obrazek

Podczas ostatniego posiedzenia Prezydium Rady Krajowej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych "Solidarność" jego członkowie podjęli uchwałę o ogłoszeniu pogotowia strajkowego.

Bartłomiej Czekała16 stycznia 2015, 08:19

"W związku z brakiem reakcji Pani Premier Ewy Kopacz na pisma i uchwały Związku dotyczące sytuacji w rolnictwie, a także z uwagi na brak podjęcia przez Panią Premier dialogu ze Związkiem, Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI "Solidarność" podjęło uchwałę o ogłoszeniu pogotowia strajkowego i podjęciu dalszych działań statutowych przez Radę Krajową NSZZ RI "Solidarność" - czytamy w komunikacie Prezydium.

Podczas swojego posiedzenia członkowie Prezydium dyskutowali o bieżącej sytuacji w rolnictwie, która w wielu gałęziach produkcji doprowadziła rolników na skraj bankructwa. W szczególności poruszano sprawy kar za nadprodukcję mleka, niskich cen skupu trzody, problemów z ASF na Podlasiu oraz skutków rosyjskiego embarga.

Związkowcy udzielili także swojego poparcia protestującym górnikom w związku z trudną sytuacją w polskim górnictwie. bczPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)