Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Rolniczy protest na DK2. Jutro pikieta pod ministerstwem

Obrazek

Od kilku dni trwa rolniczy protest na Lubelszczyźnie. Tamtejsi rolnicy, obawiający się likwidacji hodowli trzody chlewnej z powodu rozprzestrzeniania się wirusa ASF, blokują drogę krajową nr 2 w miejscowości Woroniec.

Bartłomiej Czekała10 października 2016, 08:04

Jak poinformowała nas Anna Dorotkiewicz z biura Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych, protest na DK2 w Worońcu trwał do dziś do godz. 12:00. Jutro protestujący rolnicy pojadą do Warszawy pod siedzibę Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Delegacja związkowców o godz. 11:00 ma wejść do budynku na spotkanie z ministrem rolnictwa, natomiast pozostali rolnicy będą pikietować przed gmachem MRiRW.

Przypomnijmy, że protest ma zwrócić uwagę władz na trudną sytuację gospodarstw znajdujących się w strefach z ograniczeniami ASF. Rolnicy twierdzą, że działania rządu, resortu rolnictwa, służb weterynaryjnych i myśliwych w zakresie przeciwdziałania dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa ASF są niewystarczające. Protestujący domagają się interwencyjnego skupu trzody chlewnej i delegalizacji Polskiego Związku Łowieckiego, który – ich zdaniem – nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. OPZZRiOR przygotował założenia do ustawy o narodowej gospodarce łowieckiej, która zakłada powołanie nowych organów łowieckich w Polsce.  bcz

Na zdjęciu: rolnicza pikieta pod MRiRW, zorganizowana przez OPZZRiOR w Warszawie w lutym 2015 roku.

Fot. Beba, archiwumPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)