Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Rolniczy protest w Szczecinie. Kierownictwo ANR zawieszone!

Obrazek

Rolnicy protestują przed Urzędem Wojewódzkim w Szczecinie przeciwko kumoterstwu ANR i aresztowaniom rolników. Udało im się spotkać z premier Ewą Kopacz, która poinformowała o zawieszeniu kierownictwa ANR w Szczecinie.

13 października 2015, 13:35

Jak dowiedzieliśmy się przed chwilą, w tłumie są rolnicy, stoczniowcy, przedsiębiorcy,  mieszkańcy. Nie dotarło 60 ciągników, które policja zablokowała pod prokuraturą, gdzie toczy się postępowanie przeciwko rolnikom spod Pyrzyc, którzy rzekomo ustawiali się do przetargów ofertowych na ziemię z OT ANR w Szczecinie.

Pyrzyccy rolnicy twierdzą, że aresztowanie ich kolegów to zemsta za ich ostatnie zajazdy na dzierżawione z ANR grunty przez spółki z kapitałem zagranicznym. Jak wynika z naszych informacji, zajechane grunty w Obojnie, Łozicach i Ślazowie są wciąż w rękach rolników, którzy stopniowo przesiewają rzepak pszenicą. Wypchnięci z dzierżawy cudzoziemcy próbują tu i ówdzie zaorać lub potraktować herbicydem zasiewy rolników, ale są regularnie przez polskich rolników wypierani i przesiewani.  

Po godz. 14:00 pzredstawiciele rolników spotkali się z premier Kopacz. Szefowa rządu poinformowała ich o poręczeniu za zatrzymanych rolników przez ministra Marka Sawickiego w szczecińskiej prokuraturze. Podjęła także decyzję, że całe kierwnictwo ANR w Szczecinie zostanie zawieszone, zostanie wyznaczona osoba do tymczasowego kierowania oddziałem Agencji, a Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przeprowadzi w niej szczegółową kontrolnę by zbadać przyczyny ostatnich wydarzeń.  pł, bcz
 
Czytaj także:

Traktory wracają do Szczecina. Trwa walka o ziemię z ANR!

Minister Sawicki w obronie aresztowanych rolnikówWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)