Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Rolnik zginął w czasie pracy

Obrazek

Do tragedii doszło wczoraj po południu. Prawdopodobnie przez nieuwagę ubranie rolnika zostało wciągnięte przez wałek odbioru mocy ładowacza.

Aneta Lewandowska21 grudnia 2017, 14:45

Po południu 20 grudnia 2017 r., około godziny 15.00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie otrzymali wezwanie. Dzwoniła kobieta, która znalazła rolnika na podwórzu posesji.

Jak ustaliły wstępne oględziny, 46-letni mieszkaniec Parzewa (gmina Kotlin, powiat jarociński) zginął w czasie pracy na gospodarstwie. Do ciągnika, przy którym znaleziono zwłoki mężczyzny, podłączony był ładowacz.

Według policjantów, rolnik miał zaczepić ładowacz do traktora, chcąc później wprowadzić maszyny do stodoły. Niestety, najprawdopodobniej ubranie mężczyzny wkręciło się w wałek odbioru mocy, który był podłączony do ciągnika. Obrażenia były zbyt duże i mężczyzna nie przeżył.

To nie pierwszy i niestety nie ostatni raz, kiedy praca na gospodarstwie okazuje się być śmiertelnie niebezpieczna. Dlaczego przy każdej, nawet takiej czynności, którą wykonujemy “na pamięć”, musimy zachować rozwagę i ostrożność. Należy pamiętać także o tym, że dzieci i osoby, które nie są konieczne przy wykonywanej pracy, nie powinny znajdować się w pobliżu maszyn rolniczych.
Może warto byłoby też sprawdzić, czy wszystkie elementy maszyn są właściwie zabezpieczone, jak np. WOM?

al
fot. poglądowe: KonieczkaPicture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)