Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Rosja blokuje austriackie mięso i sery

Obrazek

Rosja nałożyła zakaz importu mięsa i przetworów mlecznych z 15 austriackich przedsiębiorstw, w tym z trzech mleczarni. Powodem blokady jest brak spełnienia norm higienicznych – tak przynajmniej twierdzi Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Rosji.

25 maja 2014, 12:34

Strona Rosyjska oświadczyła również, że zakaz nie ma nic wspólnego z obecną sytuacją na Ukrainie. Jednak Andrae Rupprechter,  austriacki minister rolnictwa zapowiedział, że wyśle do Moskwy przedstawiciela, który będzie negocjował zniesienie zakazu, a także zbada, czy faktycznie nie jest związany z aktualną atmosferą polityczno-gospodarczą pomiędzy Ukrainą a Rosją.

Do tej pory Rosja była znaczącym odbiorcą austriackiego mięsa i przetworów mlecznych, zwłaszcza serów i wieprzowiny, stawka jest więc wysoka.  e-abi



Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)