Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Rosja ma zastrzeżenia do dostaw drobiu z Holandii

Obrazek

Z uwagi na ostatnie przypadki ptasiej grypy H5N8, jakie zostały zgłoszone na farmie w Holandii,

Aleksandra Galus29 grudnia 2014, 10:47

rosyjskie władze weterynaryjne Rosselkhoznadzor wprowadziły tymczasowe restrykcje w imporcie drobiu i produktów drobiowych z tego kraju, głównie z prowincji Overijssel oraz Południowej Holandii. 

Przypomnijmy, że Rosja nie sprowadza mięsa drobiowego od czasu wprowadzenia embarga na import żywności z UE, ale sprowadzała jaja, przetwory jajeczne oraz żywiec drobiowy – i właśnie te produkty zostały objęte restrykcjami. 

Wcześniej Rosja objęła dodatkowymi zastrzeżeniami import drobiu z Niemiec, gdzie także stwierdzono ogniska wirusa. Ptasia grypa H5N8 pojawiła się do tej pory także w innych państwach UE, np. we Włoszech i w Wielkiej Brytanii. Dlatego też wcześniej całkowity zakaz importu drobiu z tych państw wprowadziła już Ukraina.  e-abi   Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)