Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Rozwój innowacji na małopolskiej wsi – jakie plany działania?

15.12.2017

Drukuj

Rozwój innowacji na małopolskiej wsi – jakie plany działania?

Artykuł dostępny

Wizyta gości z siedmiu europejskich krajów (Niemcy, Hiszpania, Włochy, Portugalia, Czechy, Irlandia oraz Łotwa) odbyła się w Małopolsce od 12 do 13 grudnia 2017.
Małopolskie dobre praktyki
Podczas spotkania zaprezentowano dobre praktyki z Małopolski – m.in. działalność Inkubatora Kuchennego w Zakrzowie, stworzonego przez LGD Gościniec 4 Żywiołów oraz realizowany przez Województwo Małopolskie projekt SPIN, którego celem jest wspieranie małopolskich przedsiębiorców za pośrednictwem Centrów Transferu Wiedzy. Goście mieli okazję przyjrzeć się innowacyjnym rozwiązaniom stosowanym na terenie Małopolski – takim jak m.in. rozwój wyjątkowych na skalę kraju przedsięwzięć, wsparcie dla startup’ów, jak również zmiana charakteru pomocy dla przedsiębiorców, polegająca na bezpośrednim dotarciu i wsparciu przedsiębiorców w procesie nawiązania i budowania współpracy z ośrodkiem badawczym.
Plan Działania dla Rozwoju Innowacji
Jak uruchomić potencjał rozwojowy mieszkańców obszarów wiejskich? Jak inkubować i rozwijać przedsiębiorstwa, a w konsekwencji, innowacje na terenach wiejskich? Specyfika tego procesu opiera się na przełamaniu innego rodzaju barier, aniżeli te identyfikowane w mieście (np. dostęp do wiedzy, ośrodków naukowych, szybkiego Internetu), ale też konieczności budowania ekosystemu dla rozwoju innowacji na terenach wiejskich.

r e k l a m aFRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji - partner projektu i organizator spotkania - prowadzi obecnie we współpracy z Województwem Małopolskim prace na Planem Działania na rzecz Rozwoju Innowacji na terenach wiejskich w regionie, u którego podstaw leży założenie, iż stwarzanie warunków dla rozwoju innowacji, wymaga zaangażowania zarówno samorządu regionalnego, jak i samorządu lokalnego.    

Patronat medialny nad wydarzeniem objął miesięcznik „top agrar Polska” oraz portal topagrar.pl.   Oprac. ag

Polecany artykuł

Resortowe priorytety na 2017 rok

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek zbóż: stawki na krajowym rynku w dół

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii