Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Rozwój usług rolniczych – ile wniosków złożono?

Obrazek
Nabór na rozwój usług rolniczych kończy się za kilka dni. Ile wniosków i na jaką kwotę złożyli dokumenty w oddziałach regionalnych beneficjenci? Masz jeszcze czas! 
Dorota Kolasińska11 lutego 2021, 15:17
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa 15 lutego (w poniedziałek) br. zakończy przyjmowanie wniosków na Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych w ramach PROW 2014-2020. Do końca naboru zostało tylko 4 dni, więc warto się pospieszyć, bo na beneficjentów czeka nawet 0,5 mln zł. Nabór ruszył 30 listopada 2020 r., miał się zakończyć 13 stycznia br., ale termin wydłużono o prawie miesiąc. 

ARiMR przypomina, że propozycja pomocy jest skierowana do przedsiębiorców, którzy pracują już na rzecz rolników i chcą rozwijać swoją działalność w zakresie usług wspomagających produkcję roślinną lub chów i hodowlę zwierząt gospodarskich, czy też usług świadczonych po zbiorach. 

Wnioskodawcy mogą liczyć na refundację do 50 proc. kosztów kwalifikowanych, do których zalicza się m.in. koszty zakupu lub leasingu (zakończonego przeniesieniem prawa własności) nowych maszyn, narzędzi lub urządzeń do produkcji rolnej, aparatury pomiarowej i kontrolnej, sprzętu komputerowego i oprogramowania służących do zarządzania przedsiębiorstwem lub wspomagających sterowanie procesem świadczenia usług oraz opłaty za patenty i licencje. Dofinansowanie nie obejmuje zakupu nieruchomości, rzeczy używanych, jak również kosztów robót budowlanych, leasingu zwrotnego oraz podatku VAT. Limit pomocy wynosi maksymalnie 500 tys. zł.

Dotychczas w ramach naboru Agencja otrzymała 772 wnioski na kwotę blisko 347 mln zł. Dla przypomnienia, w ramach dwóch poprzednich naborów na to działanie zawarto z beneficjentami 1716 umów na kwotę prawie 714 mln zł.

Więcej informacji na temat naboru i wymagań znajdziesz TUTAJ

Źródło: ARiMR


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)