Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Ruszył nabór do społecznej Rady Produkcji Ekologicznej

Obrazek

Szef resortu rolnictwa i rozwoju wsi zaprasza zainteresowanych przedstawicieli organizacji branżowych działających w rolnictwie ekologicznym do udziału w pracach powołanej do życia w dniu 1 lipca 2022 r. Rady Produkcji Ekologicznej. Czym zajmą się jej członkowie? 

Karol Pomeranek25 lipca 2022, 14:43
Rada Produkcji Ekologicznej jest organem pomocniczym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Czym zajmie się nowo powołana Rada?

Co robi Rada Produkcji Ekologicznej?

Do zadań Rady należy opiniowanie, konsultowanie i przedstawianie propozycji rozwiązań systemowych w rolnictwie ekologicznym, w szczególności w obszarze produkcji i przetwórstwa ekologicznego oraz zgłaszanie inicjatyw w tym zakresie. Ponadto wspieranie przedsięwzięć służących rozwojowi produkcji ekologicznej, jak również opiniowanie, konsultowanie i przedstawianie propozycji rozwiązań, działań oraz realizacji celów wskazanych w Ramowym Planie Działań dla Żywności i Rolnictwa Ekologicznego w Polsce na lata 2021–2027.

Kto wchodzi w skład Rady?

W skład Rady wchodzą: przewodniczący Rady – członek Rady wyznaczony przez ministra spośród jej członków; zastępca przewodniczącego Rady – członek Rady wyznaczony przez ministra spośród jej członków; przedstawiciel jednostek podległych ministrowi lub nadzorowanych przez ministra wyznaczony przez ministra; zaproszeni przez ministra do udziału w pracach Rady (przedstawiciel uczelni wyższych, szesnastu przedstawicieli organizacji branżowych działających w rolnictwie ekologicznym w Rzeczypospolitej Polskiej, zwanych dalej „organizacjami branżowymi” oraz dwóch przedstawicieli upoważnionych jednostek certyfikujących produkcję ekologiczną w Rzeczypospolitej Polskiej wskazanych jednogłośnie przez wszystkie te jednostki).

Szef resortu rolnictwa zaprasza zainteresowanych przedstawicieli organizacji branżowych działających w rolnictwie ekologicznym do udziału w pracach Rady - zgłosić można się wypełniając ten formularz.

oprac. kp
źródło: MRiRWPicture of the author
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)