Rynek zbóż: pierwsze ceny na nowe zbiory!

Rynek zbóż: pierwsze ceny na nowe zbiory!

Są pierwsze dobre wieści pogodowe – najbliższe dni mają przynieść wzrost temperatur i synoptycy nie przewidują opadów deszczu na przeważającym obszarze kraju. Gorsze informacje mamy dla Was o nowych cenach zbóż…

r e k l a m a

W krajowych punktach skupu zbóż pełna mobilizacja przez akcją żniwną. Jeszcze wiele z nich dopiero w przyszłym tygodniu oficjalnie poda nowe cenniki i otworzy magazyny na zboża i rzepak z nowych zbiorów. Ale niektórzy handlowcy podzielili się z nami cenami, które będą obowiązywały w nadchodzącej akcji żniwnej.

Jęczmień w dół


Ceny, które usłyszeliśmy nie mogą być satysfakcjonujące dla rolników. Jeszcze dwa dni temu najniższa stawka za jęczmień ozimy wynosiła 500 zł netto. Dziś za ziarno z nowych zbiorów handlowcy oferują od 470 do 520 zł netto w zależności od parametrów ziarna. A te z każdym kolejnym opadem deszczu będą się pogarszały. Najbliższych kilka dni ma przynieść poprawę pogody i może rolnikom wreszcie uda się zebrać jęczmień ozimy. Ale w ostatnich dniach były z tym kłopoty.

– Najpierw rolnicy dzwonili do nas z pytaniem, czy można przywieźć do skupu jęczmień, a po kilku godzinach dzwonili, że jednak nie go przywiozą, bo albo ziarno za wilgotne, albo kombajn ugrzązł w polu – usłyszeliśmy od pracownic jednego ze skupów na Mazowszu...

Chcesz czytać cały artykuł? Zaloguj się!

Jeśli chcesz przeczytać cały artykuł, zaloguj się lub zarejestruj poprzez zakładkę "Logowanie/rejestracja".

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii