Rynek zbóż – takiej sytuacji jeszcze nie było!

Rynek zbóż – takiej sytuacji jeszcze nie było!

Towaru na rynku podobno nie ma, ale jak skupujący zaoferuje wyższą cenę, gdy potrzebuje ziarna, to potrafi się on znaleźć i to w dużych ilościach. Z czego to wynika?

r e k l a m a

Przygotowałem dziś dla Was kolejną sondę cenową, która przedstawia cennik skupów na bieżący tydzień. Niby nie ma w niej nic zaskakującego, ale jak się dowiedziałem w jednym ze skupów, ceny oficjalne to jedno, a faktyczna cena za ziarno to już inna sprawa. Z zachowania skupujących wynika, że zapotrzebowanie na ziarno jest bardzo duże, zwłaszcza wśród paszarni, które – i tu mamy różne głosy – albo mają zapasy albo są one na wyczerpaniu.

Sytuacja jest o tyle interesująca, że np. za pszenicę paszową firmy potrafią zapłacić nawet 740 zł/t netto u rolnika. Nie widać tego w oficjalnych cennikach. Wynika to właśnie z większego zapotrzebowania na towar. Z drugiej strony jest tak, że niektóre skupy od ponad miesiąca nie zmieniły cen...

Aby przeczytać cały artykuł musisz być prenumeratorem „top agrar Polska” zalogowanym na portalu www.topagrar.pl.

Jeśli chcesz przeczytać cały artykuł, zaloguj się lub zarejestruj poprzez zakładkę "Logowanie/rejestracja".

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii