Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Rząd szykuje rolnikom podwyżki podatków – jest nowe rozporządzenie

O prawie 10% wzrosną w przyszłym podatki dla rolników z działów specjalnych. Z kieszeni gospodarze wyparuje w ten sposób ok. 7 mln. zł!

wk2 października 2020, 13:08
Do konsultacji społecznych zostało przesłane właśnie rozporządzenie ministra finansów w sprawie normy szacunkowych dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej obowiązujące w 2020 roku.

Niestety, nie ma w nim dobrych wiadomości dla grupy ok. 34 tys. rolników z działów specjalnych produkcji rolniczej. Minister finansów zaproponował bowiem wzrost stawek o 9,6%. Podstawę do określenia nowych norm szacunkowych dochodu był ogłoszony przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego wskaźnik cen towarowej produkcji rolniczej w wysokości 109,6 % a więc wzrost właśnie o 9,6%.

Projekt rozporządzenia otrzymali do konsultacji:
  • Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych;
  • Stowarzyszenie Branży Grzybów Uprawnych,
  • Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz w Poznaniu,
  • Krajowa Rada Drobiarstwa Izba Gospodarcza w Warszawie,
  • Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i Producentów Jaj,
  • Stowarzyszenie Producentów Pomidorów i Ogórków Pod Osłonami,
  • Polski Związek Hodowców Zwierząt Futerkowych
  • oraz Krajowa Rada Izb Rolniczych.
Ponadto projekt będzie przekazany Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego do zaopiniowania.

Szacuje się, że z tytułu wyższych podatków dochody państwa wzrosną w 2021 r. o 3,4 miliona złotych, a dochody samorządów terytorialnych wzrosną o 3,5 mln zł.   wk

Fot. envanto


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)