Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Rząd zapomniał o dopłatach do materiału siewnego?

02.10.2017

Drukuj

Rząd zapomniał o dopłatach do materiału siewnego?

Artykuł dostępny

Do tej pory wypłatą pomocy z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany zajmowała się Agencja Rynku Rolnego. Jednak od 1 września br. ARR przestała istnieć, a jej obowiązku przejął Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR). Wypłatą dopłat do materiału siewnego ma jednak zajmować się Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – tak wynika z przepisów znowelizowanej ustawy o organizacji rynków rolnych. Decyzje w sprawie przyznania dopłaty mają wydawać kierownicy biur powiatowych ARiMR.

r e k l a m aWnioski o dopłaty do materiału siewnego zebrała jeszcze ARR, teraz aby kierownicy biur powiatowych mogli dopłaty naliczyć, Rada Ministrów musi wydać rozporządzenie w sprawie stawek dopłaty do zbóż, strączkowych i ziemniaków.

Teoretycznie ustawa mówi,  że stawki powinny być znane do 30 września, jednak w zawierusze zmian organizacyjnych i kadrowych związanych z powstaniem KOWR, ktoś o tym mechanizmie pomocowym chyba zapomniał. Pytaliśmy w resorcie rolnictwa o ten program i okazuje się, że o propozycjach stawek dopłat do materiału siewnego, kierownictwo będzie prawdopodobnie debatować dopiero w tym tygodniu. Tak więc chyba nie ma co liczyć na szybką wypłatę tych pieniędzy.     gi

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rolnicy ze stref ASF przestaną tracić pieniądze?

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii