Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Rzeź kierowników ARiMR

05.02.2016

Drukuj

Rzeź kierowników ARiMR

Artykuł dostępny

Wczoraj odwołani zostali wszyscy Kierownicy Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dziś o 11.00 polecą „głowy” naczelników wydziałów Agencji. Próżno tej informacji szukać na stronach MRiRW czy ARiMR.
Gdy zapytaliśmy te dwie instytucje o uzasadnienie tej decyzji kadrowej, rzecznik prasowy MRiRW odpisał przed chwilą, że jest to decyzja prezesa ARiMR. Natomiast od rzecznika prasowego Agencji otrzymaliśmy następujące wyjaśnienie:

r e k l a m a

(...) informujemy, że Kierownicy Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zatrudniani są na podstawie powołania, co – zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa – oznacza, że w każdym momencie mogą zostać powołani i odwołani z zajmowanego stanowiska.
 
Pracownicy Agencji nie są urzędnikami służby cywilnej w rozumieniu ustawy o służbie cywilnej. Wszelkie decyzje personalne podejmowane są na podstawie Kodeksu pracy.
 
Na chwilę obecną odwołanych zostało 230 kierowników Biur Powiatowych ARiMR. 74 – na skutek usprawiedliwionej nieobecności – otrzyma decyzje drogą pocztową. Ich następcy będą powołani w najbliższym czasie.
 
Wszelkie zmiany kadrowe nie stanowią zagrożenia dla statutowych zadań ARiMR, za realizację których odpowiada Prezes Agencji.
 
Z koperty 14,5 mld złotych w ramach kampanii 2015 roku na chwilę obecną wypłaconych zostało 6 mld złotych. Pozostałe płatności przewidywane są w lutym i w marcu.
 
W najbliższym czasie przewidujemy zorganizowanie konferencji prasowej, na której odpowiemy na pytania dotyczące zmian kadrowych i funkcjonowania ARiMR.
 
 Agnieszka Szymańska
rzecznik, Departament Komunikacji Społecznej ARiMR


Nagłe zwolnienie kierowników biur powiatowych bulwersuje jednak środowisko rolnicze. Piotr Walkowski, prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej, pisząc komentarz na swym Facebooku podał, że przyjął informację o odwołaniu kierowników "z niedowierzaniem” oraz że "Zważywszy na naszą wieloletnią, owocną współpracę trudno nam przejść obojętnie nad decyzją Państwa przełożonych, a przede wszystkim nad formą rozwiązania z Państwem stosunku pracy. W imieniu wielkopolskich rolników przekazuję Państwu serdeczne podziękowania za zaangażowanie i pracę na rzecz rozwoju naszych gospodarstw. Dziękujemy za inicjatywy podejmowane wspólnie z samorządem rolniczym oraz za stałą współpracę z naszymi delegatami i pracownikami.”

Polecany artykuł

Minister Ardanowski: Nie będzie drożyzny w sklepach

Jak Państwo komentujecie decyzję o odwołaniu kierownictwa ARiMR? Prosimy o opinie.

Polecane dla Ciebie:

article icon

Co zrobić ze zużytą folią kiszonkarską?

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii