Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Samasz: zielonkowe pokazy maszyn zgromadziły ponad 200 osób

Obrazek

W tym roku podlaska firma zorganizowała kilka pokazów, na których można było zobaczyć wydajny sprzęt do zbioru pasz. 

Jan Józefowicz20 lipca 2022, 15:46
Pierwsze w tym roku Manewry Łąkowe ze sprzętem Samaszu zorganizowała firma Fricke Maszyny Rolnicze we wsi Łuka (powiat szczycieński, gmina Rozogi). Spotkanie na początku czerwca zgromadziło ponad 200 osób. Można było tam zobaczyć zestawy kosiarek dyskowych Gigacut KDD 941 ST i KDT 341 S oraz mniejsze kosiarki KT 341 i XT-F 302. W kolejnych przejazdach rolnicy oglądali pracę przetrząsacza P8-890, zgrabiarki karuzelowej Z2-840, zgrabiarki grzebieniowej Twist 600P. Wszystkie maszyny pracowały z ciągnikami marki John Deere.

Pokaz w Zabłudowie

Na kolejnej prezentacji (10 czerwca br.) na łące pokazowej przy fabryce Samasz w Zabłudowie firma zaprezentowała linię zielonkową. Impreza została zorganizowana wspólnie z dilerami z województwa podlaskiego: Max-Rol,  Agro-Rolnik i Fricke Maszyny Rolnicze. Pokazy rozpoczęły się od pracy kosiarek Samba z listwą tnącą Litecut. Kolejne zestawy kosiarek dyskowych były wyposażone w listwę tnącą Perfectcut. Jak wyjaśnia producent, zdobyły one uznanie nie tylko użytkowników, ale także innych producentów sprzętu rolniczego. Warto dodać, że w listwę Perfectcut wyposażone są kosiarki marki McHale.

Największym zaprezentowanym tego dnia zestawem był czarny zestaw kosiarek Gigacut KDF 341S i KDD 861 STH o łącznej szerokości roboczej blisko 9 m. Gigacut to flagowy produkt Samasz, został zaprojektowany do pracy na dużych gospodarstwach rolnych w najbardziej wymagających warunkach. Do przetrząsania skoszonej trawy użyto przetrząsacza karuzelowego P8–890 i przetrząsacza zawieszanego P4-531. Wśród zgrabiarek Samaszu na pokazowej łące pracowała zgrabiarka karuzelowa Z2-840 i zgrabiarka grzebieniowa Twist 600P. W pokazie korzystano z ciągników John Deere, Deutz-Fahr i Zetor. 

Wypróbuj sprzęt Samaszu

Kolejne w tym sezonie Manewry Łąkowe Samaszu odbyły się 3 lipca w Nowym Targu, gromadząc tłumy widzów. Zorganizowano je wspólnie z firmą Kracik,. Na terenie lotniska została zaprezentowana linia maszyn do zbioru zielonki: kosiarek dyskowych, przetrząsaczy i zgrabiarek Samasz oraz ciągników marki Deutz-Fahr. Plusem było to, że rolnicy mogli samodzielnie przetestować maszyny podczas pracy. 

Maszyny z oferty dealerów

Samasz podczas pokazów w ramach Manewrów Łąkowych umożliwiał zaprezentowanie maszyn także innych producentów, oferowanych przez dilera. Podczas tegorocznych Manewrów Łąkowych rolnicy mogli zobaczyć m.in. przyczepę samozbierającą Bergmann, przyczepę Joskin, siewnik PS APV i owijarkę Tanco.


1 z 3
Manewry Łąkowe

Manewry Łąkowe

2 z 3
Manewry Łąkowe

Manewry Łąkowe

3 z 3
Manewry Łąkowe

Manewry Łąkowe

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)