Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Samorząd rolniczy wnioskuje o wydłużenie terminu składania rejestru wypasu

Samorząd rolniczy zwrócił się do ministra rolnictwa o wydłużenie do 16 listopada terminu składania do ARiMR rejestru wypasu.

Kamila Szałaj26 października 2020, 17:24
Rolnicy, którzy zadeklarowali prowadzenie działania 2.1 dobrostan krów mlecznych zobowiązani są dostarczyć w terminie od 16 do 31 października w formie elektronicznej do biura powiatowego ARiMR rejestr wypasu. Istnieje jednak obawa, że nie wszyscy rolnicy zdążą w tym czasie złożyć dokumentów.

- Znaczna liczba rolników nie posiada skanerów, jak również nie obsługuje samodzielnie e-wniosków. W obecnej sytuacji pandemii mają również utrudniony kontakt z doradcami czy osobami, które obsługiwały e-wniosek w ich imieniu – wyjaśnia Wiktor Szmulewicz, szef Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Dlatego samorząd rolniczy uważa, że należy umożliwić rolnikom wysłanie wersji papierowej rejestru drogą listową lub dostarczenie go bezpośrednio w biurze powiatowym ARiMR.

Poza tym KRIR wnioskuje o wydłużenie do 16 listopada br. terminu składania w ARiMR rejestru wypasu dla wariantu 2.1. Dobrostan krów mlecznych – wypas, a także oświadczenia o zapewnieniu 140 dni wypasu krów mamek w wariancie 2.3.

ksz, oprac. na podst. KRIR


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)