Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Ściborki: ciągnik przygniótł mężczyznę

Do groźnego wypadku doszło w tym tygodniu w Ściborkach k. Gołdapi (woj. warmińsko-mazurskie). Ciągnik Ursus przygniótł 74-letniego rolnika. Mężczyznę do szpitala zabrało pogotowie rolnicze.

Michał Czubak24 kwietnia 2021, 08:52

Do wypadku, w którym ranny został 74-letni traktorzysta doszło 20 kwietnia w miejscowości Ściborki na Mazurach. Ze wstępnych informacji wynikało, że 74-letni traktorzysta wymaga pomocy, gdyż zasłabł za kierownicą.

Na miejscu okazało się, że osoba poszkodowana była przygnieciona przez maszynę rolniczą. Spod pojazdu wyciągnęli go medycy z naziemnego zespołu ratownictwa medycznego.

Helikopterem do szpitala

Po opatrzeniu rannego przez ZRM zdecydowano się na transport rolnika do szpitala drogą lotniczą. Strażacy zabezpieczyli ciągnik, żeby ten się nie przemieszczał, a następnie wyznaczyli lądowisko dla LPR i pomogli przetransportować pacjenta do helikoptera. Rolnik trafił do szpitala w Suwałkach.

Policja wyjaśnia dokładne okoliczności wypadku.

Michał Czubak
Fot. PSP w GołdapiPicture of the author
Autor Artykułu:Michał Czubak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)