Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Ścinka drzew po zmianach

17.05.2017

Drukuj

Ścinka drzew po zmianach

Artykuł dostępny

Sejm zakończył prace nad ustawą o ochronie przyrody dotyczącą wycinki drzew, przyjmując sześć poprawek Senatu. Nowe przepisy wejdą w życie prawdopodobnie w czerwcu. Nie będzie już można dowolnie robić przecinki na własnej działce.

r e k l a m aZamiar taki będzie należało zgłosić do urzędu gminy, ten zaś będzie miał 21 dni na wydanie decyzji odmownej.

W tym okresie urzędnik pojawi się na działce i przeprowadzi oględziny wnioskowanego drzewa. Sprawdzi gatunek, zmierzy obwód pnia.

Wydawanie zezwoleń na wycinkę dla właścicieli posesji będzie bezpłatne, przedsiębiorcy jednak za nie zapłacą.

Poszerzono także katalog gatunków drzew i zmieniono obwód pnia i mierzoną jego wysokość objętych administracyjną kontrolą. Do gatunków kontrolowanych przy ścince dołączono m.in. topole, wierzby, kasztanowce, klony, robinie akacjowe – w zależności od gatunku od 50, 65 i 80 cm obwodu mierzonego na wysokości 5 cm.

Read more in the premium version

article icon

Sprawdż za ile kupisz krajowy sprzęt zielonkowy!

Order a premium version

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii