Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Sejmowa komisja rolnictwa ma nowego przewodniczącego. Leszek Galemba zajął miejsce Roberta Telusa

Obrazek

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Galemba (na zdjęciu pierwszy z lewej) został nowym przewodniczącym Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zastąpił na tej funkcji Roberta Telusa, który tydzień temu został ministrem rolnictwa.

wk14 kwietnia 2023, 18:34

Dzisiejsze posiedzenie sejmowej komisji rolnictwa otworzył wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

– Przypominam, że dotychczasowy przewodniczący Robert Telus został powołany na urząd ministra rolnictwa, co oznacza, że jego członkostwo w komisji wygasło – powiedział R. Terlecki.

Posłowie opozycji zwrócili uwagę, że informację o posiedzeniu komisji otrzymali kilkanaście minut przed jej rozpoczęciem.

– Panie Marszałku prosiłbym jeszcze o chwilę zaczekanie z głosowaniem , bo to jest tak, krótki czas, ze posłowie żeby z budynku do budynku przemieścić się potrzebują czas – mówił Stefan Krajewski z PSL.

– Przychylam się do tego wniosku. Otrzymaliśmy informację o posiedzeniu komisji i tak ważniej decyzji jaką mamy podejmować o godzinie 14.44, że o 15.00 jest wybór Prezydium. Przyznam, że dużo już w tym Sejmie widziałam, mimo, że jestem tylko jedną kadencję – dodała Małgorzata Tracz z Koalicji Obywatelskiej. - I jeszcze nie jedno pani zobaczy – odpowiedział wicemarszałek R. Terlecki, który zarządził zgłaszanie kandydatów.

Zgłoszono tylko jednego kandydata posła Leszka Galembę, dotychczasowego wiceprzewodniczącego komisji rolnictwa. Za jego kandydaturą zagłosowało 17 posłów, przeciw 1, a 4 posłów się wstrzymało.

– Stwierdzam, że pan Leszek Galemba został wybrany na funkcję przewodniczącego komisji rolnictwa – ogłosił wicemarszałek R. Terlecki.

Leszek Galemba jest drugą kadencję posłem z Wielkopolski. Ukończył Zespół Szkół Zawodowych, Mechanika Maszyn w 1984 r. Jest właścicielem gospodarstwa rolno-hodowlanego o powierzchni 256 ha. 

Następnie komisja rolnictwa zdecydowała, że nowym wiceprzewodniczącym będzie posłanka Teresa Pamuła z PiS. Za jej kandydaturą zagłosowało 15 osób, przeciw 2, a wstrzymało się 5.

wk

Fot. Leszek Galemba/Facebook


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)