Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Sławomir Pietrzak nowym prezesem SK w Janowie Podlaskim

Obrazek

Profesor Sławomir Pietrzak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie wygrał konkurs na prezesa Stadniny Koni Arabskich w Janowie Podlaskim – informuje Agencja Nieruchomości Rolnych. Nowy prezes rozpocznie pracę 20 czerwca 2016 r.

16 czerwca 2016, 10:18
Wyłoniony spośród 17 kandydatów

Agencja Nieruchomości Rolnych ogłosiła w połowie kwietnia konkurs na stanowisko prezesa Stadniny Koni Arabskich w Janowie Podlaskim. Decyzja ta została podjęta przez ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela po tym, jak padły dwie klacze należące do Shirley Watts, żony perkusisty zespołu The Rolling Stones.

Nabór trwał do końca maja. Zgłosiło się 17 kandydatów. Do II etapu przeszło czterech, a nowy prezes został wybrany w wyniku postępowania kwalifikacyjnego. Oprócz prof. Pietrzaka do II etapu przeszli: Ryszard Pazyra – związany z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wojciech Janowski – prywatny hodowca arabów oraz Lucjan Cichosz – członek Rady ds. Hodowli Koni przy Ministerstwie Rolnictwa.

Dlaczego prof. Sławomir Pietrzak?

W uzasadnieniu wyboru profesora z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie możemy przeczytać: „Kandydat spełnił wymagania formalne wynikające z ogłoszenia o naborze oraz wykazał się wiedzą z zakresu działalności spółki oraz sektora, w którym działa ta spółka, jak i znajomością zagadnień z zakresu hodowli zwierząt i roślin. Przedstawił najlepszą koncepcję prowadzenia Spółki w Janowie Podlaskim spośród zakwalifikowanych kandydatów.”

Człowiek z doświadczeniem

Nowy szef stadniny w Janowie Podlaskim jest profesorem w katedrze hodowli i użytkowania koni Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Zajmuje się m.in. doskonaleniem metod oceny koni sportowych, a także analizą chodów konia i interakcjami między jeźdźcem a koniem. Prowadzi zajęcia na kierunku hipologia i jeździectwo. Jest również prezesem Lubelskiego Klubu Jeździeckiego, międzynarodowym sędzią w ujeżdżeniu oraz trenerem jeździectwa. Pietrzak jest też członkiem Rady ds. hodowli koni przy ministrze rolnictwa oraz szefem zespołu ds. rozrodu i opieki weterynaryjnej. Rada ma wypracować kompleksowy program hodowli koni w Polsce w oparciu o stadniny państwowe.  djWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)