Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Stołówki Volkswagena wycofują mięso z menu

Obrazek

VW chce stać się bardziej zrównoważony i ze skutkiem natychmiastowym zmienia menu - w największej firmowej stołówce w Wolfsburgu będą teraz królować dania bezmięsne. Jak wynika z komunikatu firmy, mniejsze spożycie mięsa pomaga środowisku, a wielu pracowników chce wegańskiego i wegetariańskiego jedzenia.

Dominika Mulak11 sierpnia 2021, 09:52
Jak podaje portal topagrar.com, grupa Volkswagen przestawia swoje stołówki zakładowe na dania wegańskie i wegetariańskie w niektórych swoich lokalizacjach, w tym w siedzibie marki VW w Wolfsburgu (największa firmowa stołówka VW). Według doniesień prasowych, nie oznacza to jednak, że słynny niemiecki przysmak - smażona kiełbaska curry, nie będzie w ogóle serwowana. Jej zwolennicy, a takich nie brakuje, znajdą ją po drugiej stronie ulicy - w innej stołówce tego samego zakładu. Jak wynika z danych wewnętrznych firmy, we wszystkich stołówkach VW wydano w 2019 roku około 7 milionów currywurst. Co ciekawe, do tego zużyto ponad 550 ton ketchupu.

- Wielu pracowników chciało wegetariańskich i wegańskich alternatyw - napisano w komunikacie. Reorientacja służy również większemu wpisaniu się firmy w strategię zrównoważonego rozwoju, ponieważ jedzenie mniejszej ilości mięsa wpływa pozytywnie na środowisko. W zakładach VW w Hanowerze ta koncepcja została z powodzeniem już wcześniej wdrożona, tamtejsi pracownicy także „przeszli na dietę bezmięsną

Według Niemieckiego Stowarzyszenia Hoteli i Restauracji (Dehoga), przejście VW na kuchnię wegetariańską i wegańską jest odpowiedzią na trend, który utrzymuje się od kilku lat. - Czasy, kiedy kuchnia wegetariańska była przez niektórych traktowana po macoszemu, wreszcie się skończyły - powiedział rzecznik.

Źródło: www.topagrar.com
Fot. poglądowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)