Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Strajk 1000 traktorów, 24h na drodze i pogotowie strajkowe w Hrubieszowie. Protesty rolników- kiedy i gdzie?

Obrazek

Gdzie w najbliższych dniach odbędą się protesty rolników w Polsce? Dzisiaj m.in. odbywa się protest w Sulechowie, jutro rolnicy wyjadą na drogi pod hasłem „Strajk 1000 traktorów”, a w środę w Busko-Zdrój „24 godziny na drodze”. W Hrubieszowie powołano pogotowie strajkowe, które będzie gotowe do strajku każdego dnia.

Patrycja Bernat24 kwietnia 2023, 12:36

Dzisiaj 24 kwietnia w Sulechowie odbywa się strajk rolników „Walczymy o polskie rolnictwo i polską żywność”, protestujący domagają się natychmiastowego przywrócenia cła na produkty rolno-spożywcze.— Jak wszyscy rolnicy, solidaryzujemy się w temacie ceł, jeżeli chodzi o import zbóż z Ukrainy. Protestujemy przeciwko polityce rolnej rządu, a właściwie nie rządu, bo okazuje się, że od 10 miesięcy nikt w tym temacie nic nie zrobił! — mówi jeden z protestujących rolników w Sulechowie.Blokada drogi potrwa do godziny 14.

Pogotowie strajkowe w Hrubieszowie

Zawieszenie strajku w Hrubieszowie ogłosiła AgroUnia. Zawieszenie nie oznacza końca walki, rolnicy pozostają w gotowości i powołali pogotowie strajkowe, gotowe do strajku każdego dnia.

- Rządzący chcieliby, żebyśmy dalej byli w Hrubieszwowie, ale mają do czynienia z ludźmi pracy. Nie będziemy grać w ich grę. Musimy iść pracować. Ale w ten sposób nabierzemy sił. To my zagoniliśmy ich do pracy i dziś obiecują, że konwoje będą szczelne, a zboże z Ukrainy zostanie szybko wyeksportowane – czytamy na stronie AgroUni.— Witamy na 12 dniu protestu w Hrubieszowie, razem z nami jest organizatorka osoba, która miała bardzo dużo odwagi, to Magdalena Zawiślak, która pokazała, że wielkie serce i dążenie do zmian w Polsce może zaczynać się tutaj na ulicy pod granicą polsko-ukraińską w Hrubieszowie, przy torach, którymi codziennie przyjeżdżały dziesiątki, a nawet setki wagonów ze zbożem z Ukrainy — mówi Michał Kołodziejczak, lider AgroUni.

Do protestów dołączyli pracownicy ARiMR

Do protestu NSZZ „Solidarność” Rolników, przyłączyli się także pracownicy ARIMR.  - Popieramy ich postulaty, a nasze staną się oficjalnymi postulatami tego protestu - czytamy na NSZZ "Solidarność" pracowników ARiMR. Najbliższe dni pod znakiem protestów

Gdzie odbędą się w kolejnych dniach protesty?

  • Jutro tj. 25 kwietnia odbędzie się protest w województwie opolskim (Prudnik, Nysa, Opole, Kluczbork) pod hasłem "strajk 1000 traktorów". Start o godzinie 11:00.
  • W środę w województwie świętokrzyskim, Busko-Zdrój o godzinie 11:00 na DK37, Rondo im. JP. II, obok Orlenu. "24 godziny na drodze""Czy kontynuujemy protesty do jesieni"

W czwartek 27 kwietnia, NSZZ "Solidarność" RI organizują konferencję w Szczecinie, w którym ma uczestniczyć minister rolnictwa Robert Telus. Podczas tego spotkania ma zapaść decyzja, odnośnie kontynuacji protestów do jesieni.  Spotkanie obędzie się o godzinie 10:00 w Auli CDBN al. Piastów 45.


Bernat Patrycja


Picture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)