Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Studio TAP TV: Nasze rolnictwo zrzeszone w grupach producenckich

Obrazek

W naszym targowym studiu telewizyjnym red. Anna Kurek i Grzegorz Majchrzak, wiceprezes Krajowego Związku Grup Producentów Rolnych - Izba Gospodarcza rozmawiają o aktualnej sytuacji na rynku trzody chlewnej w Polsce.

Anna KurekBartłomiej Czekała24 września 2017, 11:56
Z naszym gościem rozmawialiśmy o zaletach zrzeszania się rolników w grupy producenckie, zwłaszcza w przypadku hodowli zwierząt.

– Integracja pozwala na korzystne zakupy środków do produkcji rolnej, a także na negocjacje cen sprzedaży płodów rolnych. To ma zasadnicze przełożenie na uzyskiwane dochody z gospodarstw – mówił Grzegorz Majchrzak.
W Polsce jest ok. 300 grup producentów rolnych. Są one zrzeszone wokół różnych produktów, od produkcji zbóż, czy rzepaku, przez produkcję świń po drób i mleko. W Krajowym Związku Grup Producentów Rolnych – Izba Gospodarcza współpracuje w sumie ok. 100 grup z terenu całego kraju. Najwięcej zlokalizowanych jest w Wielkopolsce i na Kujawach.

– Organizacja ta jest łącznikiem pomiędzy grupami, a Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi – wyjaśniał Majchrzak. – Dzięki zrzeszeniu rozwiązujemy też różne problemy natury prawnej, na które napotykają grupy.
Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)