StoryEditor

Świat ubezpieczycieli rolnych spotka się w Warszawie

Zmiany klimatyczne, teledetekcja i Big Data… Przed tymi hasłami nie ucieknie nikt, także branża ubezpieczycieli rolnych. Dlatego już niebawem Warszawa stanie się na kilka dni najważniejszym miejscem dla tego sektora, i to z całego świata. W stolicy odbędzie się 34. Kongres AIAG (Międzynarodowe Stowarzyszenie Ubezpieczycieli Rolnych), organizacji skupiającej ponad 100 firm oferujących ubezpieczenia rolne na całym świecie.
28.09.2017., 15:09h
Motywem przewodnim tegorocznego kongresu jest hasło: „Zmiany klimatyczne, teledetekcja i Big Data – nowe wyzwania w sektorze ubezpieczeń rolnych”. Wydarzenie odbywać się będzie w dniach 1-4 października br. Gospodarzami spotkania będą: Concordia Polska TUW, Polskie Towarzystwo Reasekuracji SA, PZU i TUW „TUW”.

Jak mówią organizatorzy, kongres jest świetną okazją do promocji naszego kraju jako lidera regionu łączącego Wschód z Zachodem, dynamicznie rozwijającego się rolnictwa, systemowych rozwiązań w ubezpieczeniach upraw i zwierząt oraz sprawnie funkcjonującego rynku ubezpieczeniowego.

– Popieram organizację Kongresu, który stwarza możliwości spotkania przedstawicieli firm ubezpieczeniowych, reasekuracyjnych i brokerskich zajmujących się ubezpieczaniem produkcji rolnej. To doskonała okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń o aktualnych zagadnieniach i najnowszych rozwiązaniach związanych z ubezpieczeniami upraw i zwierząt hodowlanych – mówi minister Krzysztof Jurgiel.

W wydarzeniu pod honorowym patronatem ministra rolnictwa ma wziąć udział nawet 400 przedstawicieli sektora ubezpieczeń rolnych ze wszystkich kontynentów. Nasza redakcja objęła kongres patronatem prasowym.

AIAG zrzesza nie tylko firmy ubezpieczeniowe, ale także reasekuracyjne i brokerskie, działa w ok. 20 krajach. Do stowarzyszenia, założonego w 1951 r. w Paryżu, należą w większości firmy z Europy, ale też z Ameryki Północnej i Południowej, Afryki oraz Azji. AIAG stwarza dobrą platformę do wymiany doświadczeń w zakresie nowych trendów w ubezpieczeniach rolnych, legislacji oraz technik używanych w ocenie ryzyka i likwidacji szkód. Tak też będzie w Warszawie, gdzie w ciągu dwóch dni obrad uczestnicy wymienią się doświadczeniami zebranymi w ciągu ostatnich 2 lat, jakie upłynęły od poprzedniego kongresu organizowanego w Kansas City.    Oprac. ag
Aleksandra Galus
Autor Artykułu:Aleksandra Galus

redaktor, specjalista ds. automatyzacji treści

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. kwiecień 2024 23:16