Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Światowy producent AGCO wznawia produkcję części po ostatnim ataku hakerskim

Obrazek

Koncern spodziewa się, że wszystkie fabryki i zakłady produkujące części będą w pełni działały do końca tego tygodnia.

Jan Józefowicz18 maja 2022, 10:52

AGCO światowy producent i dystrybutor sprzętu rolniczego i infrastruktury rolniczej ogłosił, że wysiłki spółki mające na celu przywrócenie systemów i operacji biznesowych są kontynuowane z powodzeniem po ataku cybernetycznym typu ransomware, który został wykryty 5 maja 2022 roku. Większość dotkniętych atakiem zakładów produkcyjnych i wytwarzających części zamienne wznowiła działalność operacyjną w ubiegłym tygodniu. Oczekuje się, że pozostałe jednostki wkrótce rozpoczną działalność w pozostałej części tego tygodnia.

Cyberatak ransomware

Spółka poinformowała również, że w wyniku ataku cybernetycznego typu ransomware doszło do naruszenia bezpieczeństwa danych. Chociaż spółka nie prowadzi działalności detalicznej, a zatem nie posiada danych konsumentów chronionych prywatnością, nadal ocenia zakres i konsekwencje utraty danych. Chociaż szkody spowodowane cyberatakiem ransomware mogą wymagać bardziej dogłębnych i długotrwałych działań naprawczych i odzyskiwania danych, niż jest to obecnie przewidywane. Spółka obecnie spodziewa się, że będzie w stanie ograniczyć straty w produkcji spowodowane cyberatakiem ransomware przez zwiększenie produkcji w pozostałej części 2022 roku.

Koncern wyjaśnia

Nasze oczekiwania dotyczące odzyskania sprawności po ataku cybernetycznym typu ransomware dotyczą przyszłości, a rzeczywiste wyniki mogą się znacznie różnić od naszych obecnych oczekiwań z wielu powodów. W tym możliwości uszkodzenia naszych systemów są bardziej rozległe i możemy być narażeni na kolejne ataki cybernetyczne typu ransomware oraz że odzyskanie sprawności może potrwać dłużej niż się spodziewamy.
 
opr. jj


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy