Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Świnie odstraszą ptaki z lotniska w Amsterdamie

Rusza nowy projekt odstraszania ptaków na lotnisku Schiphol pod Amsterdamem. Bezpieczeństwo podróżnym zapewnić mają pasące się między pasami startowymi świnie.

Aneta Lewandowska5 października 2021, 09:36

Ponad stuletnie lotnisko Schiphol pod Amsterdamem to jedno z największych w Europie. Na Schiphol codziennie ląduje i startuje około 630 samolotów, panuje ogromny ruch podróżnych (rocznie około 72 milionów ludzi). Zajmuje teren aż 2 787 hektarów i leży 4 metry poniżej poziomu morza.

Ogromna powierzchnia lotniska to przede wszystkim infrastruktura transportowa. Jednak w przeciwieństwie do wielu innych lotnisk, tutaj, pomiędzy pasami startowymi i drogami dojazdowymi, znajdują się pola uprawne, łąki, rowy melioracyjne i popularne w Holandii kanały. To naprawdę zaskakujący widok.


Pozostało 84 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Aby czytać wszystkie artykuły ze strefy Premium dołącz do grona subskrybentów już teraz! Skorzystaj ze specjalnej oferty – teraz tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu do top agrar Premium.

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ