Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Szkody łowieckie z drona widać lepiej

Obrazek

Jak pokazuje praktyka, coraz trudniej rolnikom dogadać się z kołami łowieckimi odnośnie szacowania strat w uprawach wyrządzanych przez zwierzynę łowną. W takich sytuacjach coraz częściej rolnicy posiłkują się zdjęciami i filmami wykonanymi przez drony.

Bartłomiej Czekała13 października 2017, 13:03
Materiały wykonane z dużej wysokości pokazują doskonale skalę zniszczeń na danej plantacji. Widać wówczas to, czego nie widać z wysokości dorosłego człowieka - korytarze, ścieżki, kotłowiska, legowiska wydeptane przez dziki sarny czy też jelenie. Z takimi dowodami kołom łowieckim ciężko jest dyskutować, o czym przekonał się nasz Czytelnik Pan Bartosz z okolic Gostynia (Wielkopolska).– Przez blisko 18 lat nigdy nie rościłem od kół łowieckich żadnych należności z tytułu szkód jakie wyrządzały zwierzęta na moich polach. Z jednej strony wcześniej nie było ich tak wiele, a z drugiej tradycje łowieckie w mojej rodzinie przekonywały mnie do przymykania oka na stosunkowo niewielkie straty – pisze nasz Czytelnik.– Wszystko jednak ma swoje granice. Dwa lata temu na działce o powierzchni 44 ha tuż przed okresem kwitnienia, w rzepaku zadomowiło się 11 byków jelenia. Wielokrotne prośby, listy i petycje do koła łowieckiego były jak rzucanie grochem o ścianę. Dlatego kupiłem sobie drona. Gdy myśliwi zorientowali się, że mam twarde argumenty w postaci filmów i zdjęć, przestali się migać. I płacą! – dodaje Pan Bartosz.

A jakie są Wasze doświadczenia z kołami łowieckimi? Czy także w staraniach o odszkodowania korzystacie z materiałów foto i video nagranych przez drony?

Przypominamy, że cały czas trwa nasza akcja tworzenia Polskiej mapy szkód łowieckich. Dołącz do setek rolników i wypełnij formularz zgłoszenia szkód w swoich uprawach!

Fot. Banaś


1 z 3
Szkody w plantacji rzepaku dokonane przez jelenie.

Szkody w plantacji rzepaku dokonane przez jelenie.

2 z 3
Szkody w plantacji rzepaku dokonane przez jelenie.

Szkody w plantacji rzepaku dokonane przez jelenie.

3 z 3
Szkody w plantacji rzepaku dokonane przez jelenie.

Szkody w plantacji rzepaku dokonane przez jelenie.

Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)