Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Szkody łowieckie z drona widać lepiej

13.10.2017

Drukuj

Szkody łowieckie z drona widać lepiej

Artykuł dostępny

Materiały wykonane z dużej wysokości pokazują doskonale skalę zniszczeń na danej plantacji. Widać wówczas to, czego nie widać z wysokości dorosłego człowieka - korytarze, ścieżki, kotłowiska, legowiska wydeptane przez dziki sarny czy też jelenie. Z takimi dowodami kołom łowieckim ciężko jest dyskutować, o czym przekonał się nasz Czytelnik Pan Bartosz z okolic Gostynia (Wielkopolska).

r e k l a m a

– Przez blisko 18 lat nigdy nie rościłem od kół łowieckich żadnych należności z tytułu szkód jakie wyrządzały zwierzęta na moich polach. Z jednej strony wcześniej nie było ich tak wiele, a z drugiej tradycje łowieckie w mojej rodzinie przekonywały mnie do przymykania oka na stosunkowo niewielkie straty – pisze nasz Czytelnik.– Wszystko jednak ma swoje granice. Dwa lata temu na działce o powierzchni 44 ha tuż przed okresem kwitnienia, w rzepaku zadomowiło się 11 byków jelenia. Wielokrotne prośby, listy i petycje do koła łowieckiego były jak rzucanie grochem o ścianę. Dlatego kupiłem sobie drona. Gdy myśliwi zorientowali się, że mam twarde argumenty w postaci filmów i zdjęć, przestali się migać. I płacą! – dodaje Pan Bartosz.

A jakie są Wasze doświadczenia z kołami łowieckimi? Czy także w staraniach o odszkodowania korzystacie z materiałów foto i video nagranych przez drony?

Przypominamy, że cały czas trwa nasza akcja tworzenia Polskiej mapy szkód łowieckich. Dołącz do setek rolników i wypełnij formularz zgłoszenia szkód w swoich uprawach!

Fot. Banaś

Polecane dla Ciebie:

article icon

Ceny wołowiny: prawie bez zmian

Czytaj

Galeria zdjęć

Szkody w plantacji rzepaku dokonane przez jelenie.
Szkody w plantacji rzepaku dokonane przez jelenie.
Szkody w plantacji rzepaku dokonane przez jelenie.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii