Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Tajemnicze kręgi w zbożu, znowu w Wielkopolsce!

W wielu miejscach w Polsce mamy do czynienia z dziwnym zjawiskiem, które zgłaszają nam nasi czytelnicy. Podczas sprawdzania upraw dronem napotykają na dziwne kształty w swoich uprawach.

Dorota Kolasińska17 lipca 2021, 20:12

Najczęściej kręgi pojawiają się w łanie zbóż, chociaż niekiedy zdarzają się też w kukurydzy i na łąkach. Czasami są równe, niemalże odrysowane od cyrkla, kilka większych i mniejszych obok siebie, czasami są rozproszone, nieprzypominające żadnego konkretnego wzoru.

W ubiegłych latach też pojawiały się podejrzane piktogramy w wielkopolskich łanach zbóż. W tym roku kolejny raz, u tego samego rolnika pod Wrześnią, który woli pozostać anonimowy, monitorując uprawę z drona zauważył kręgi. W tym roku wyglądają nieco inaczej niż w ubiegłym. Czyja to sprawka?

Naukowcy zjawisko badają od wielu lat, bo nie tylko w Polsce pojawiają się takie zagadki. Oczywiście są tacy, którzy podejrzewają człowieka i celowe działanie lub zwierzynę płową, która wyjada bądź wygniata zboże, ale i tacy którzy twierdzą, że to z pewnością UFO, a kręgi pochodzą od odcisku pojazdu kosmicznego. Niezależnie, co jest przyczyną powstania, tajemnicze kręgi w zbożu robią niesamowite wrażenie z widoku satelitarnego. Wam pozostawimy kwestię oceny, kto jest za nie odpowiedzialny :). 

O poprzednim przypadku, możesz przeczytać TUTAJ

dkol

 Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)