Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Tajlandia: wygłodniałe małpy splądrowały uprawy kukurydzy (FILM)

Obrazek

W prowincji Nakhon Ratchasima w Tajlandii małpi gang przeprowadził szturm na jedną z wiosek w poszukiwaniu jedzenia. Gang liczący blisko 100 osobników był na tyle agresywny, że miejscowym rolnikom pozostało tylko przyglądać się jak plądrują pobliskie pole kukurydzy.

Dominika Mulak29 stycznia 2021, 19:00
18 stycznia, grupa małp liczącą około 100 osobników przeprowadziła szturm na jedną z wiosek w prowincji Nakhon Ratchasima. Rolnicy nie mogli nic zrobić. Rozszalałe zwierzęta były bardzo agresywne. W obawie o własne zdrowie oraz zdrowie swoich bliskich mogli się jedynie przyglądać, jak małpy plądrują ich plony.

Działanie stada podyktowane było… głodem. Tajlandia z uwagi na obostrzenia spowodowane COVID-19 zamknęła się na turystykę. Brak turystów, którzy dokarmiali zwierzęta przy każdej z nadążających się okazji spowodował, że nagle małpom zaczęło brakować łatwego dostępu do pożywienia.

Wygłodniałe zwierzęta postanowiły więc działać i zdobyć pożywianie kosztem miejscowych rolników. Ci z kolei mocno ucierpieli w wyniku ataku, dlatego zwrócili się do rządu o pomoc finansową. Domagają się rekompensaty z tytułu poniesionych strat oraz zabezpieczenia na wypadek powtórzenia się sytuacji.Michał Czubak, źródło: tygodnik-rolniczy.pl
Fot. Pixabay


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)