Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Tom Vilsack ponownie szefem USDA

Obrazek

Nowy Prezydent USA Joe Biden po wczorajszym zaprzysiężeniu i formalnym objęciu urzędu rozpoczął nominacje członków swojego gabinetu. Na stanowisko szefa Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) powołał Toma Vilsacka.

Bartłomiej Czekała21 stycznia 2021, 16:23
Vilsack objął to stanowisko po raz drugi w swojej karierze. Pierwszy raz został szefem USDA w styczniu 2009 roku, gdy urząd Prezydenta USA objął Barack Obama, a wiceprezydentem był Joe Biden. Tom Vilsack stracił to stanowisko w styczniu 2017 roku, gdy prezydenturę objął Donald Trump, który wówczas mianował szefem USDA Edwarda T. Schafera.

Nowy sekretarz rolnictwa Stanów Zjednoczonych Ameryki ma 70 lat i jest członkiem Partii Demokratycznej. Swoją karierę polityczną na dużym szczeblu rozpoczynał w 1999 roku, kiedy został Gubernatorem Stanu Iowa. Pełnił ten urząd do końca 2008 roku, a w styczniu 2009 roku trafił do gabinetu Baracka Obamy.

Przypomnijmy, że Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (ang. United States Department of Agriculture, USDA) to resort rządu Stanów Zjednoczonych odpowiadający za sprawy rolnictwa i będący odpowiednikiem ministerstwa rolnictwa w innych krajach. Na czele departamentu stoi sekretarz ds. Rolnictwa, który jest członkiem Gabinetu Prezydenta USA.

USDA jest odpowiedzialne za tworzenie i realizację polityki rolnej oraz żywnościowej amerykańskiego rządu federalnego, w tym zagospodarowania i prewencji erozji gruntów rolnych, gromadzenia danych, udostępniania baz danych, nomenklatury, prac badawczych, pomiarów naukowych, zapewniania wytycznych bezpieczeństwa jak i standardów opakowania i oznaczenia datami ważności żywności.

Raporty i prognozy USDA dot. rynków rolnych mają zawsze wpływ na ceny produktów rolnych na całym świecie.

oprac. bcz

Źródło:wikipedia.org
Fot. Peryskop/Twitter


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)