Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Top 10 najcenniejszych marek spożywczych na świecie: Nestlé króluje w rankingu

Obrazek

Według raportu "Food & Drink 2022", szwajcarska firma Nestlé ponownie uplasowała się na pierwszym miejscu w rankingu najcenniejszych producentów żywności na świecie. 

Dominika Mulak25 sierpnia 2022, 16:04
Po "ustąpieniu" covidowego kryzysu, wartości marek światowych producentów żywności wzrosły i obecnie wróciły do poziomu sprzed pandemii, a w niektórych przypadkach są nawet wyższe. Tak wynika z opublikowanego niedawno rocznego raportu "Food & Drink 2022" autorstwa wiodącej firmy Brand Finance zajmującej się wyceną marek, z siedzibą w Londynie.


Top 10 najcenniejszych marek spożywczych 

1. Nestle: Według raportu, szwajcarska firma Nestlé prowadzi w rankingu producentów żywności bezapelacyjnie z wartością marki o równowartości 20,8 mld euro.

- Pomimo presji ze strony łańcucha dostaw i wciąż regionalnego wpływu koronawirusa, Nestlé nadal konsekwentnie realizuje długoterminową strategię marki, opracowując nowe produkty i napędzając swoją cyfrową transformację - czytamy w raporcie.

2. Yili:
Na drugim miejscu znalazła się chińska marka mleczna Yili, której wartość marki wzrosła o 10% do 10,6 mld euro. Co więcej, według raportu "Food & Drink 2022" nadal zajmuje pozycję lidera rynku mleka i innych produktów mlecznych w Chinach.

- Najcenniejsza na świecie marka mleczarska charakteryzuje się konsekwentnym wzrostem biznesu na przestrzeni lat - uważają autorzy rankingu. Według Yili, segmenty serów, mleka w proszku i wody butelkowanej odnotowały ostatnio dynamiczny wzrost, ponieważ chińscy konsumenci doceniają wzmacniające odporność, odżywcze i zdrowotne korzyści płynące z wysokiej jakości produktów mlecznych.

3. Lay's: Na trzecim miejscu jest amerykański producent przekąsek Lay's, dzięki 31% wzrostowi wartości swojej marki do 8,4 mld euro
- Spółka skorzystała z wyższej konsumpcji w domu w czasach pandemii i osiągnęła duży sukces sprzedażowy dzięki promocji swoich produktów w różnych sklepach internetowych, zwłaszcza takich, jak Amazon - czytamy w raporcie.

4. Danone 7,75 mld euro
5. Tyson 7,2 mld euro
6. Quaker 7,1 mld euro
7. Kellogg's 6,9 mld euro
8. Haitian 5,7 mld euro
9. Mengniu 5,5 mld euro
10. McCain 5,2 mld euro

Belvita najszybciej rozwijającą się marką

Według Brand Finance najszybciej rozwijającą się marką spożywczą na świecie była Belvita, należąca do Grupy Mondelēz, której wartość marki wzrosła o 62 proc. do prawie 1,6 mld euro. 

- Herbatniki Belvita zostały stworzone z myślą o tych ludziach na całym świecie, którzy pomijają śniadanie z powodu napiętego harmonogramu, a każdego roku powstaje ich ponad 9 miliardów - podkreślono w raporcie "Food & Drink 2022".

Fot. Nestle


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)