Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Topnieje grono dzierżawców

Obrazek

Podczas dorocznego zjazdu Stowarzyszenia Dzierżawców i Właścicieli Rolnych RP, jego przewodniczący Franciszek Nowak nie krył rozczarowania dotychczasowym postępowaniem rządu, który lekceważy sprawy dzierżawców. Oberwało się też PSL-owi oraz izbom rolniczym – które zdaniem Nowaka „dużo mogą, ale mogą też zaszkodzić”.

28 marca 2014, 12:39

Najlepszą ilustracją do niezadowolenia dzierżawców jest ich malejąca frekwencja na dorocznych zjazdach; w tym roku w Trzebawiu pod Poznaniem przybyła grupa zaledwie ok. 50 osób. W kuluarach producenci rolni mówili, że jeśli nadal będzie prowadzona anty-dzierżawcza polityka rolna rządu, nie będzie po co dalej spotykać się w ramach Stowarzyszenia.

Obecny na spotkaniu Walerian Klepas, od niedawna p.o. dyrektora OT ANR w Poznaniu powiedział, że obecnie praca jego Oddziału skupia się na rozwiązywaniu spraw związanych z bezumownym użytkowaniem gruntów. Ostrzegł też, że grunty te są namierzone i nie będzie możliwości dalszego ich zawłaszczania, jak dotychczas.

Dyr. Klepas poinformował, że najnowsza decyzja koncernu Volkswagen dotycząca budowy kolejnej fabryki w Polsce nie pozostała bez wpływu na wielkopolskie rolnictwo. Zakład powstanie pod Wrześnią k. Poznania na gruntach należących do ANR. Agencja musiała wypowiedzieć w tej sytuacji umowy dzierżawy kilku lokalnym rolnikom.Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)