Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Trwają konsultacje publiczne KE ws. stosowania pestycydów. Weź udział!

Jeszcze przez dwa tygodnie, do 12 kwietnia trwają konsultacje publiczne Komisji Europejskiej dotyczące pestycydów. Każdy rolnik może wziąć w nich udział. A warto, bo jest to okazja do zabrania głosu w dyskusji na temat dyrektywy dotyczącej zrównoważonego stosowania pestycydów.

Kamila Szałaj29 marca 2021, 15:53
Komisja Europejska do 12 kwietnia 2021 r. prowadzi konsultacje publiczne w zakresie przepisów dyrektywy ustanawiającej ramy wspólnotowego działania na rzecz zrównoważonego stosowania pestycydów.

Żeby wyrazić swoją opinię, należy wejść na https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/SUDSurvey2020?surveylanguage=pl, gdzie po zalogowaniu (np. przy pomocy Facebooka) znajduje się formularz w języku polskim. Można w nim zamieścić swoje spostrzeżenia na temat dyrektywy dotyczącej zrównoważonego stosowania pestycydów, problemów z jej wdrażaniem, egzekwowaniem i stosowaniem, a także możliwych dalszych działań i ich skutków.

Konsultacje prowadzone przez KE mają na celu zebranie opinii obywateli na temat prawodawstwa UE dotyczącego stosowania pestycydów przeznaczonych zarówno do wykorzystania w rolnictwie, jak i poza nim, a także przez użytkowników profesjonalnych i nieprofesjonalnych. 

- Ich celem jest uzyskanie informacji na temat tego, jak obywatele postrzegają mocne i słabe strony obecnego prawodawstwa, a także jak odbierają poziom ochrony zdrowia ludzi i zwierząt oraz środowiska - wyjaśnia samorząd rolniczy. 

Warto tu przypomnieć, że zrównoważone stosowanie pestycydów jest postrzegane jako kluczowe narzędzie do osiągnięcia celów określonych w strategii „Od pola do stołu” oraz „Europejskiego Zielonego Ładu”.
Kamila Szałaj


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)