Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Tuczniki skupują już po 7 zł za kilogram!

07.07.2016

Drukuj

Tuczniki skupują już po 7 zł za kilogram!

Artykuł dostępny

Nie licząc jednego chwilowego zawirowania cenowego, już od połowy maja br. cały czas trwają regularne podwyżki cen skupu żywca wieprzowego. Wczoraj na niemieckiej giełdzie stawka podskoczyła o kolejne 3 eurocenty, osiągając pułap 1,66 euro/kg. W ślad za tym bardzo szybko poszły także polskie ubojnie. Sytuacja na arenie europejskiej jest na tyle korzystna, że raczej należy spodziewać się dalszych wzrostów cen. Choć może nie tak bardzo dynamicznych.
W UE w dalszym ciągu utrzymuje się na wysokim poziomie popyt na wieprzowinę głównie ze strony Chin. Duże ilości mięsa wieprzowego są eksportowane z Niemiec, Hiszpanii oraz Danii. Kolejnym czynnikiem jest redukcja zapasów w magazynach, głównie we Francji.

r e k l a m a
Na rynku krajowym przedstawiciele działów surowcowych w ubojniach nadal wspominają o nieco mniejszych dostawach świń. Ubytki w dostawach były już sygnalizowane dwa tygodnie temu. Zakłady, które nie opierają swojej sprzedaży głównie na zaopatrzeniu od stałych hodowców, muszą niekiedy konkurować z lokalnymi ubojniami o żywiec. Fakt ten wynika zapewne z tego, że kilka miesięcy temu rolnicy zbyt mało obsadzili chlewnie i teraz jest to odczuwalne. Jednak za około dwa tygodnie podaż powinna się bardziej ustabilizować – sugerują ubojnie.

Z dzisiejszej sondy cenowej wynika, że najwyższa stawka za kilogram żywca wieprzowego wynosi 5,40 zł/kg w województwie podlaskim, a najniższa to 4,10 zł/kg w województwie lubelskim. Najwyższa stawka za klasę E to 7 zł/kg w województwie mazowieckim, natomiast najniższa to 6,10 zł/kg z lubelskiego.   ag

Zobacz wszystkie ceny skupu tuczników w kraju.

Polecane dla Ciebie:

article icon

Ceny wołowiny: prawie bez zmian

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii