Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Tworzymy polską mapę szkód łowieckich!

14.11.2017

Drukuj

Tworzymy polską mapę szkód łowieckich!

Artykuł dostępny

Jak Polska długa i szeroka, rolnicy borykają się ze szkodami łowieckimi. Dziki na wsi, na polach, we wszystkich uprawach przez cały rok. To temat nieschodzący z ust rolników. Już nawet w wielu miastach dziki stały się plagą, zagrażającą bezpieczeństwu mieszkańców. I nie ma na nie rady. Bo sprawa widać nie nabrała jeszcze takiego wymiaru, by stała się priorytetem dla władz i by chciały problem rozwiązać.

r e k l a m aSpór pomiędzy ministrem rolnictwa a ministrem środowiska trwa w najlepsze i na razie nic nie wskazuje na wygraną resortu rolnictwa. Szkody łowieckie wyrządzają nie tylko dziki. Jelenie, sarny, bobry, gęsi itd. regularnie żerują na polach, a rolnicy nie są w stanie wyegzekwować pełnej rekompensaty.

W naszej akcji chcemy zwrócić uwagę na straty na polach i postanowiliśmy przygotować mapę szkód łowieckich. Zachęcamy wszystkich rolników do oszacowania strat w swoich gospodarstwach i uprawach, tak abyśmy mogli na tej podstawie sporządzić rolniczą mapę strat powodowanych przez zwierzynę łowną. Rolnicy sami najlepiej wiedzą, ile ich jest, bo z kombajnu czy sieczkarni widać wszystko.

Ale są tacy, którzy nawet nie mają siły tych wszystkich strat zgłaszać do kół i użerać się o odszkodowanie. Bo z pewnością nie jest to bułka z masłem, a twarde, często nieprzyjemne negocjacje. Gdy jedna strona o kozie, a druga o wozie!
Formularz do oszacowania strat w Waszym gospodarstwie zamieściliśmy TUTAJ.

Jest dostępny na wszystkich naszych stoiskach na targach i konferencjach. Mapę przekażemy ministrom rolnictwa i środowiska, a wyniki zaprezentujemy  na Forum Rolników i Agrobiznesu 22 listopada w Poznaniu.


Pokażcie, ile tak naprawdę tracicie z powodu szkód łowieckich!


Polecane dla Ciebie:

article icon

Mikroelementy wspomogą zimowanie

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii