Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Wniosek o dopłaty do materiału siewnego tylko na papierze!

Obrazek

Ruszył nabór wniosków o dopłaty do materiału siewnego. Ale uwaga! W tym roku złożycie tylko papierowy wniosek, bo Agencja wycofała się z wersji elektronicznej.

Michał Kaliszan16 stycznia 2018, 14:38

Jeszcze rok temu wniosek o dopłaty do materiału siewnego można było złożyć złożyć drogą elektroniczną lub wypełnić w wersji papierowej i złożyć osobiście w Agencji Rynku Rolnego. W tym roku ARiMR, która przejęła to zadanie od dawnej  ARR,  proponuje tylko to drugie rozwiązanie. Agencja na swojej stronie internetowej udostępniła formularz wniosku o przyznanie dopłaty do materiału siewnego wraz z instrukcją wypełnienia. Wypełniony formularz należy złożyć do kierownika biura powiatowego ARiMR. Wcześniej wnioski były kierowane do nieistniejącej już Agencji Rynku Rolnego. 

Nabór wniosków o przyznanie dopłat do materiału siewnego  trwa od 15 stycznia do 25 czerwca 2018 roku. 

Kto może ubiegać się o dopłaty do materiału siewnego?

O dopłaty może wnioskować producent rolny, który używa do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany. Trzeba przy tym pamiętać, że dopłaty nie obejmują upraw przeznaczonych na przedplon i poplon. 
oprac. mk na podst. ARiMR

Interesujesz się dopłatami do materiału siewnego? Sprawdź też:
Co uprawiać, by dostać dopłaty?
Warunki uzyskania dopłaty do materiału siewnego
Stawki dopłat do materiału siewnego 2018 Picture of the author
Autor Artykułu:Michał Kaliszan
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)