Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Ukraiński producent azotu poinformował o wstrzymaniu produkcji

Obrazek

Praca największego przedsiębiorstwa chemicznego w regionie równieńskim Rivneazotu 22 października została wstrzymana z powodu rosyjskiego ostrzału rakietowego infrastruktury energetycznej.

Tomasz Czubiński26 października 2022, 09:36

Na oficjalnej stronie internetowej międzynarodowej firmy Group DF, która jest właścicielem Rivneazot można przeczytać, że ze względu na brak prądu wstrzymano produkcję amoniaku, kwasu azotowego, i saletry. Z informacji wynika, że warsztaty zostały zatrzymane zgodnie z przepisami, a stan środowiska pozostaje w granicach normy.

- Dalsze wznowienie działalności nastąpi w porozumieniu z lokalnymi władzami po przywróceniu stabilnych dostaw energii elektrycznej z użyciem dwóch linii zapasowych, zgodnie z wymogami technicznych przepisów produkcji – podał w oświadczeniu serwis prasowy Group DF.

Zauważono także, że Rivneazot w pełni wypełni wszystkie zobowiązania wobec zamówień rolników i gospodarstw rolnych w zakresie dostaw nawozów mineralnych w sezonie jesiennym.

Służba prasowa dodała, że atak rakietowy nie wpłynął na pracę oczyszczalni, do których trafia większość ścieków z Równego.

22 października wojska rosyjskie przypuściły atak rakietowy na obiekty systemu energetycznego w obwodzie rówieńskim. W efekcie prawie 175 000 abonentów zostało bez prądu. Dostawy prądu są stopniowo przywracane.

Marek Sztejer za: GROUP DFPicture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)