Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

„Uprawa rzepaku a Europejski Zielony Ład” - weź udział w międzynarodowej konferencji online!

Obrazek

Konferencja online pt.: „Uprawa rzepaku a Europejski Zielony Ład” odbędzie się podczas realizowanego w Minikowie Międzynarodowego Dnia Rzepaku „Eurorzepak 2021”. Nie zwlekaj i zapisz się już dziś - zostało raptem kilka dni!

Dominika Mulak14 maja 2021, 17:05

Już 20 maja br. w Minikowie odbędą się Międzynarodowe Dni Rzepaku „Eurorzepak 2021”. W ramach tego wydarzenia będzie miała miejsce konferencja online pt.: „Uprawa rzepaku a Europejski Zielony Ład”.

Przewidziano wykład wprowadzający podkreślający aspekty jakościowe rzepaku – walory i cechy w związku z wymogami wprowadzanymi do systemu uprawy/produkcji w ramach Europejskiego Zielonego Ładu. Po wykładowej części wprowadzającej zostanie przeprowadzona międzynarodowa debata ekspertów, w której wezmą udział przedstawiciele europejskich związków producentów roślin oleistych (COPA-COGECA) oraz rolnicy i eksperci zajmujący się uprawą rzepaku. Poruszana będzie problematyka dotycząca odmian rzepaku oraz systemów ochrony i kompleksowego nawożenia tego gatunku roślin. Wszystko po to aby odpowiedzieć na pytanie jak utrzymać jakość i poziom plonowania rzepaku w dobie wyzwań Zielonego Ładu.


Poniżej szczegółowy program konferencji:

10:00–10:15 Rozpoczęcie konferencji
Karol Bujoczek - redaktor naczelny Top Agrar Polska

10:15–10:30 Otwarcie konferencji i powitanie uczestników
Juliusz Młodecki - Prezes Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych Mariusz Szeliga - Prezes Polskiego Stowarzyszenia Producentów Oleju
Ryszard Zarudzki - Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie

10:30- 10:45 Wystąpienie przedstawiciela MRiRW

10:45- 11:15 Jak utrzymać jakość i poziom produkcji rzepaku w dobie wyzwań Europejskiego Zielonego Ładu? – wykład wprowadzający
Prof. UPP dr hab. Witold Szczepaniak – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

11:15- 13:40 Międzynarodowa debata ekspertów – moderacja Karol Bujoczek
Uczestnicy debaty Copa-Cogeca: Stephan Arens, Pedro Gallardo, doc. Ing. Zdeněk Linhart, Juliusz Młodecki, Claude Soudé

13:40- 14:00 Podsumowanie i zakończenie konferencji

Organizatorami tego wydarzenia są: Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie i Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju.

Nasz miesięcznik „top agrar Polska” objął to wydarzenie patronatem medialnym.

Nie zwlekaj i weź udział w tym wydarzeniu!

Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)