Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Uproszczenia dla rolników: zaangażuj się i zmieniaj prawo!

Obrazek

Ministerstwo Rolnictwa zamierza zminimalizować rolniczą biurokrację. To jedna z inicjatyw, podejmowanych w ramach Polskiego Ładu i Polskiego Ładu dla Polskiej Wsi. Ministerstwo zaprasza rolników do zaangażowania się w ten projekt.

15 stycznia 2022, 08:29

Planowane uproszczenia dla rolników mają dotyczyć zmniejszenia biurokracji oraz ułatwień w zakładaniu i prowadzeniu działalności rolniczej i związanej z rolnictwem. Celem jest uwolnienie wiejskiej działalności gospodarczej i zapewnienie jak najlepszych warunków rozwoju również dla małych i średnich gospodarstw.

Ministerstwo Rolnictwa zachęca rolników, by zgłaszali własne propozycje i współtworzyli listę zmian, które warto byłoby wprowadzić. Jest to propozycja o tyle wyjątkowa, że zgłaszać można również sugestie zmian w obowiązującym prawie i procedurach. Te zaś często bywają skomplikowane, niezrozumiałe lub wręcz są ułożone tak, by utrudnić przedsiębiorcom planowaną działalność.

Jak złożyć propozycje lub uwagi?

Sugestie zmian w procedurach i prawie można składać do 31 marca 2022. Aby to zrobić, należy wypełnić ankietę, zamieszczoną na stronie Ministerstwa Rolnictwa. Jest ona anonimowa – jedynym określeniem zgłaszającego jest kategoria: doradca rolniczy, izba rolnicza, jednostka samorządu terytorialnego, organizacja pozarządowa, pracownik naukowy, przedsiębiorca, rolnik, związek zawodowy lub branżowy, inne.

Ankieta znajduje się TUTAJ

Propozycje można zgłaszać w trzech kategoriach:

·        zmniejszenie wymagań biurokratycznych w rolnictwie,

·        ułatwienia dla prowadzenia działalności gospodarczej na obszarach wiejskich,

·        ułatwienia w rozpoczęciu działalności gospodarczej na obszarach wiejskich.

Źródło: tygodnik-poradnik.pl Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)