Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Ursus nadal ma kłopoty

Niestety miniony rok dla Ursusa nie był łatwy. Firma zakończyła 2020 r. ze stratami. 
Ale Ursus się nie poddaje się i działa dalej wbrew przeciwnościom.
Dorota Kolasińska5 maja 2021, 12:09
Ursus niestety stracił licencję na produkcję autobusów i trolejbusów, dzięki niej spółka mogła korzystać z dokumentacji technicznej napędzanych energią lub wodorem, hybrydowych i z silnikiem diesla pojazdów. Ze względu na zawieszenie produkcji tych maszyn, licencja nie była często wykorzystywana. Plany były bardzo ambitne, bo Ursus planował produkcję tysięcy autobusów miejskich, ale jednak okazały się zbyt drogie.

Mimo zerwania współpracy z Invest-Mot w zakresie produkcji autobusów i trolejbusów z logiem Ursusa, nadal jest możliwa produkcja pojazdów, ale na zlecenie innych firm. 

Zarząd Ursusa poinformował, że "działalność grupy kapitałowej Ursus w perspektywie kolejnych okresów zostanie oparta przede wszystkim na rozwoju linii agro, tj. na produkcji ciągników i maszyn rolniczych oraz na projekcie zeroemisyjnego samochodu dostawczego (kontynuacja projektu ELVI), jak również na produkcji specjalistycznych kontenerów”.

Firma Ursus zamierza utrzymać produkcję maszyn – ciągników, pras i przyczep w Lublinie i Dobrym Mieście oraz realizację zagranicznych zamówień na dostawę przyczep. 

Oprac. dkol na podst. tygodnik-rolniczy.pl
Fot. poglądowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)